Skocz do zawartości

Podejrzenie UPG 1.2 69KM Corsa D


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem względnie zadowolonym posiadaczem Opelka...do wczoraj.

Zauważyłem maź w zbiorniczku wyrównawczym ( masełko ) z minimalnym ubytkiem około 100ml + ślady oleju na zbiorniczku. Byłem dziś u mechanika i stawia na uszczelkę ale bez żadnej diagnostyki tj. wsadził palec do zbiornika oraz odkręcił korek oleju i stwierdził że dmucha - pierścienie do wymiany. Koszt całości około 4500zł. Ja dodam że: oleju nie ubywa/przybywa, bagnet bez masła, korek oleju bez masła. Żadnych niepokojących objawów oprócz masełka w zbiorniku wyrównawczym i płynie. Auto pali na dotyk, żadne kontrolki się nie świecą. Zastanawiam się jaki powinień być proces diagnostyczny żeby faktycznie potwierdzić tą kosztowną usterkę. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces diagnostyczny najtańszy to demontaż bocznej pokrywy rozrządu i weryfikacja stanu uszczelki, bo w 99% wypadków to ona odpowiada za mieszanie oleju z płynem. Jego diagnoza to chęć zarobienia pieniędzy, bo przy wymianie uszczelki głowicy i tak i tak musi rozebrać rozrząd i dać nowe uszczelki, co wyeliminuje problem, a on zarobi na robocie głowicy.

 

Tak wygląda styrana uszczelka, która puszcza olej do zbiornika płynu.

 

SAM_4145.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 7.02.2023 o 17:11, ArKos napisał:

Proces diagnostyczny najtańszy to demontaż bocznej pokrywy rozrządu i weryfikacja stanu uszczelki, bo w 99% wypadków to ona odpowiada za mieszanie oleju z płynem. Jego diagnoza to chęć zarobienia pieniędzy, bo przy wymianie uszczelki głowicy i tak i tak musi rozebrać rozrząd i dać nowe uszczelki, co wyeliminuje problem, a on zarobi na robocie głowicy.

 

Tak wygląda styrana uszczelka, która puszcza olej do zbiornika płynu.

 

SAM_4145.JPG

 

Rozmawiałem z polecanym do Opli mechanikiem i wymiana uszczelki oraz rozrządu to cena rzędu 3500zl, wydaje mi się to trochę ceną wygórowana nawet gdyby graty kosztowały 1500zł. Ile taka wymiana powinna kosztować ( jakieś sensowne widelki) ? U mnie akurat Warszawa i okolice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin 83 napisał:

A to z gratami na gotowo cena ? 

 

Tak ale wycena dziwna bo nie wiem po co nowa pokrywa zaworów skoro jest cała. Nowy zbiornik wyrównawczy to jeszcze rozumiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Boże... podajesz dwie rzeczy za 3500 a teraz kolejne dokładasz? podaj co mają zrobić w tej cenie a nie po łebkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spirosun napisał:

wymiana uszczelki oraz rozrządu to cena rzędu 3500zl

On jest chory psychicznie?
Max 2200-2300 wliczając komplet popychaczy, komplet rozrządu i wszystkie uszczelki nowe oraz filtr i olej - wraz z robocizną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ArKos napisał:

On jest chory psychicznie?
Max 2200-2300 wliczając komplet popychaczy, komplet rozrządu i wszystkie uszczelki nowe oraz filtr i olej - wraz z robocizną.

 

Haha, no zrobilem rozeznanie i w Warszawie znalazłem jeden serwis który zrobi to w cenie 2200-2300 ale oczywiście bez popychaczy oraz bez uwaga! Kół zębatych które zazwyczaj są w zestawach. Jako ciekawostka to powiem że ceny ofert startowały od około 5000zł poprzez 4000zł (kolejna ciekawostka w wycenie to nabijanie klimy 200zł + czynnik oraz 10 kolejnych dziwnych pozycji jak uszczeniacz miski oleju za 120zł). Dodam że to wyceny od serwisów "specjalizujących" sie w Oplach. Jeden z tych serwisów robi tylko Ople i jest dosyć znany.   Dodam że od roku nic sie nie dzieje tj. nie ubywa nie przybywa, płyn po prostu zachowuje status quo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności