Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za doszczegółowienie.

Dziś wymienię ten górny i zobaczę jak będzie.

Czy oba czujniki są takie same?

 

W sklepie niedaleko mnie mają czujnik (23zł) z Hans Priesa, ale widze w katalogu HP że występuje on w dwóch wersjach:

206 232 dla nr seryjnego silnika :->19T75858

206 726 dla nr seryjnego silnika :19T75859->

czy muszę z czytać nr seryjny z bloku silnika zy jest jakiś sposób aby zdekodować z VIN?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się upewnić - czy w Corsie C z silnikiem z10xe są dwa czujniki temperatury?

Bo jeśli tak to nie mogę znaleźć drugiego (tego w chłodnicy?).

Po wymianie czujnika przez jakiś czas było dobrze, dziś na wskaźniku temp najpierw nie była wskazywana by po chwili po przygazowaniu wskazać 90 stopni (auto nie przełączało sie na gaz podczas jazdy)

Po podpięciu pod interfejs, temp na komputerze potrafi wskazywać 100C (wtedy włączał się wentylator) podczas gdy na desce rozdzielczej pokazywało 90 (ale gdy na desce przy rozgrzewaniu bylo 80, to na komputerze wartość się pokrywała)

Co dziwnego, przy teście pedałów wychodził błąd 115, którego nie wykrywał interfejs - po odpięciu aku i ponownym podłączeniu problem z błędem na teście pedałów zniknął (kontrolka miga stale na teście czyli chyba nie ma błędów).

Martwią mnie te zawirowania z temperaturami, do tego dochodzi znikający płyn chłodniczy (nie widzę na korku oleju ani bagnecie), kiedyś wyciekało z okolic pompy, teraz nie mogę zlokalizować czy gdzieś nie wycieka (może wynika to z tego że większość czasu jeździ żona która nie sprawdzi że gdzieś na postoju po jeździe wyciekł płyn).

Edytowane przez lukecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś potwierdziłem że jednak mam wyciek z okolic pompy wody (dziwny wyciek bo nie cieknie ciągle, tylko raz na jakiś czas - prawdopodobnie po dłuższej jeździe), więc wymienię uszczelkę, na forum znalazłem akurat fajny poradnik:

http://forum.opel24.com/topic/29640-wymiana-pompy-wody-corsa-z12xe-pasek-wielorowkowy/

Tylko teraz jaką kupić uszczelkę, bo widzę dwie z firmy Elring - czy one wchodzą obie czy są dwa rodzaje pompy?

post-11176-0-66305400-1412851551_thumb.jpgpost-11176-0-72590000-1412851541_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności