Skocz do zawartości

Problem z akumulatorem


Gość Jacek77772

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek77772

Witam,

Mam problem z akumulatorem w czteromiesięcznej astrze IV.

Akumulator się rozładowuje podczas np. słuchania radia na zgaszonym silniku po upływie ok.30 min. Rozładowuje się również czasem w nocy. W serwisie są bezradni i twierdzą że to wina alarmu który nie jest fabryczny tylko montowany przy kupnie w salonie. Nie potrafią jednak tego naprawić. Czy ktoś może miał podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z akumulatorem w czteromiesięcznej astrze IV.

nie gniewaj sie ze tak odpowiadam - jedz do aso i niech na gwarancji ci sprawdza...

jesli to alarm to niech go zdemontuja i wtedy sprawdza...

poza tym jakie sa pradu uplywu z alarmem i bez alarmu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek77772, to niech ci wymieniaja akumulator na nowy :( przeciez i akku i auto masz na gwarancji...

niech dokladnie sprecyzuja jakie sa prady spoczynkowe... (uplywu to niezbyt trafne okreslenie jakiego wczesniej uzylem)

alarm montowales w salonie to niech tam ci go naprawia/wymienia/usuna jesli to alarm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dziwne że nie opieprzyłeś tych z ASO. Samochód masz na gwarancji u nich i alarm też u nich zakładałeś, więc gadka że nie wiedzą co i jak jest nie na miejscu.

 

Jedź do nich i niech robią co sp........ i tyle. Chyba jesteś spokojnym człowiekiem bo jak ja bym miał podobny przypadek to by dopiero chodzili jak w zegarku, a i by się nasłuchali jak bym tylko usłyszał że nie wiedzą dlaczego tak się dzieje.

 

Ups trochę się rozpisałem, więc powtórzę :( Jedź do nich i niech się męczą, od tego są. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Czy aby czasem nie masz automatycznego włącznika świateł?

Znajomemu w Insigni tak parę razy losowo wyładowało aku.

W końcu się zorientowali i wgranie poprawionego programu pomogło.

Tak, to program tak mieszał - może o to chodzi :)

 

P.S Wcale nie musisz jeździć do najbliższego ASO - one niestety dość znacznie sie różnią miedzy sobą jeśli chodzi o przeszkolenie i zaangażowanie pracowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kampania w aso. kilka razy robilem. To jest przeprogramowanie BCM'a bo moze rozladowywac akumulator. Jesli to nie bylo robione to zapewne tego jest przyczyna.

A co jest tego przyczyną i co zostało poprawione w sofcie BCM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nledy wieku dzieciecego. Soft nie byl dopracowany wiec sa takie cyrki. Zrobiono poprawe softu ale co zmienili to nikt nie bedzie wiedzial bo niby skąd. My tylko wgrywamy i tu sie konczy. Nie ma sensu wnikac dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam problem z akumulatorem w czteromiesięcznej astrze IV.

Akumulator się rozładowuje podczas np. słuchania radia na zgaszonym silniku po upływie ok.30 min. Rozładowuje się również czasem w nocy. W serwisie są bezradni i twierdzą że to wina alarmu który nie jest fabryczny tylko montowany przy kupnie w salonie. Nie potrafią jednak tego naprawić. Czy ktoś może miał podobny problem?

 

Mam ten sam problem. Kupiłam autko w sierpniu. Dwa razy wzywałam już Asistance, bo po nocy auto było bez prądu. Za pierwszym razem zmieniono mi oprogramowanie, ale po dwóch tygodniach sytuacja się powtórzyła. Na ten moment serwis nie wie, jak ma rozwiązać problem, ponieważ jest to kwestia złej współpracy elektroniki auta z zamontowanym alarmem. Otrzymałam instruktaż, żeby zapobiagać ponownym rozładowaniom, muszę pamiętać o przełączaniu pokrętła od świateł do pozycji "0". Oczywiście to jest totalna bzdura, więc ja im nie odpuszczam.

Dla mnie jest to towar niezgodny z umową. W ostatnim piśmie od Serwisu otrzymałam odpowiedź, że taki problem występuje tylko w moim samochodzie, ale ja wiem, że tak nie jest, ponieważ nawet salon ma identyczne niespodzianki z wersją demo.

Cieszę się, że trafiłam na ten wątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności