Skocz do zawartości

astra kręci ale nie pali, kod P0351, sprawdzenie cewki


Gość Marcin_86

Rekomendowane odpowiedzi

Widze Kacper ze piny sie pokrywaja tyle(pomyliłem jeden ale juz poprawion)u mnie jest b a u Ciebie a.Czym te oznaczenia sie rozna b od a?Nie wiem jak te schematu przeniesc do realu?Mogłbys mi to Kacper wytłumaczyc łopatologicznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zerknij w schemat - kliknij drugi raz aby powiększył się. To samo z fotką ECU (lub zapisz u siebie na dysku będzie jeszcze łatwiej).

W schemacie jest blok ECU i przy każdym wyprowadzeniu jest podany numer pinu oraz która kostka A czy B,

Zerkając na fotkę ECU zauważysz że piny też są ponumerowane (pierwszy i ostatni w rzędzie )

 

Najlepiej upewnić się w realu sprawdzając np kolor kabli do cewki - czarno zółte i czarno czerwone. Czy są w tym miejscu co zaznaczyłem.

Sam nie mam takiej możliwości aby to zweryfikować więc podałem dodatkowo kolory przewodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, niestety nie jestem elektrykiem i dziś gdy zobaczyłem ten sterownik i jego piny to szczerze mówiąc nie wiedziałem jak sprawdzić czy jest to przejście do cewki TN.

napisałeś "pin 33 i 49 kolor kabla czarno czerwony w cewce do pinu 1 o tym samym kolorze" Czy to oznacza że muszę przyłorzyć miernik Na kablu czarno czerwonym wychodzącym ze sterownika i do pinu 1 wchodzącego do cewki?

"Najlepiej upewnić się w realu sprawdzając np kolor kabli do cewki - czarno zółte i czarno czerwone. Czy są w tym miejscu co zaznaczyłem." czy chodzi o to, że czarno czerwony kabel powinien prowadzić do pinu 1?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to oznacza że muszę przyłorzyć miernik Na kablu czarno czerwonym wychodzącym ze sterownika i do pinu 1 wchodzącego do cewki?
Dokładnie tak. Przy wtyku cewki też są małe numerki, Dodatkowo kolor kabla przy ecu jest taki sam jak przy wtyczce cewki.

Napisz co tam z bezpiecznikiem, czy sprawny i czy jest przy nim napięcie, Jeśli na nim jest to i na cewce też powinno być.

 

 

 

która to a która to b?
Sprawdź na obudowie czy nie są oznaczone wtyki.

Ta fotka ECU co wrzuciłem jest pewnie troch inna i oznaczenia są przy wtykach M i K

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia na obudowie mam takie same czyli M i K miałem tez zapytac co one oznaczaja....

Ecu jest identyczne tyle ze ma wszystkie wyprowadzenia bolce

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze przez brak bezpieczmika uszkodziło sie cos przez brak zabezpieczenia?Moze zamontowany gdzie indziej?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności