Skocz do zawartości

Olej Bizol Premium - czy ktoś stosował?


Gość OpelAdama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpelAdama

Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami w temacie doboru oleju do swojego auta. Jakiś czas temu postanowiłem "przesiąść" się z fabrycznego oleju Opla na cos lepszego. Zależało mi na tym, żeby na jak najdłużej zachować sprawność swojego dieselka 1.7, bo uważam, że tak dobre silniki już pomału znikają z rynku :/ Poczytałem, popytałem i trochę pod wpływem emocji kupiłem olej Bizol 5W-30 Allround. Olej na bazie PAO. Firma mało znana w Polsce, ale już wcześniej stosowałem uszlachetniacze tej marki, więc można powiedzieć, że ją znałem.

 

O co chodzi? Otóż jest kilka rodzajów tego oleju, oznaczonych kolorami, które róznią się głównie dodatkami i detergentami - np. jak zależy Ci na jeździe po mieście, bierzesz zielony, jak - tak jak mi - zależy Ci na długim przebiegu - bierzesz żółty - Allround z dodatkami czyszczącymi przewody olejowe.

 

Liczę na to, że inwestycja się opłaci, bo choć wielu opinii o tym oleju nie słyszałem, to jednak nigdy negatywnych. Czy komuś z Forum zdarzyło się zalewać Bizola?
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Normalny użytkownik nie wiele odczuje jakiejś różnicy.Tym bardziej w nowym aucie.Choćbyś stosował nie wiem jaką technologię to i tak musi być to wymieniane.Podstawa to wymiana dużo wcześniejsza od zaleceń producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpelAdama

Po co brać taką egzotyczną u nas markę oleju? Jak ci zależy na dodatkach czyszczących to było brać ValvolineMaxlie lub LiquyMolly.

 

Egzotyczną? Czy ja wiem... Jest to dość dostępne już obecnie. Jesteś blisko, bo to ta sama grupa, co LiquiMoly, więc moim zdaniem nic niebezpiecznego, a może lepszego.

 

zajeżdża kryptoreklamą...

 

Dlaczego? Nie dodałem przecież linka ani nic podobnego.

 

W czym oplowski olej jest gorszy ?

 

Różne słyszałem o nim opinie. Jedni mówią, że jest tani i dobry, ale na ceneo i tym podobnych porównywarkach opinie ma kiepskie. No i zależało mi na wspomnianych dodatkach czyszczących.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie PAO jest też polski Specol Gold 5W-30 -olej tej marki teraz zalałem do nowej (6 miesięcy) Merivy, wcześniej już lałem Specol Gold 5w40 z dodatkiem Archoil 9100 do Clio III 1.2TCe.

 

Akurat Dexos 2 to jest olej niskiej klasy. Jeżeli, ktoś uważa inaczej niech wskaże producenta tego oleju na rynek Polski oraz kartę charakterystyki (w Niemczech ten olej już wytwarza kto inny). Wymagania normy Dexos 2 są tak niskie że oleje 10W-30 by je spełniały, gdyby nie wymóg przez GM min 5W-30.

Dodatkowo fabrycznie 1.4NEL w Merivie nie było zalane Dexosem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nigdy raczej nie dowiem. 100% nie Dexos2 ponieważ kolor oleju był zupełnie inny. Sprawdzając w salonie był niewidoczny na bagnecie, po 10k km był lekko szarawy, a przy wymianie cytrynowy (15k km). Natomiast Dexos2 jest już przy starcie ciemno-pomarańczowy.

 

Dexos2:

1. W każdym kraju olej ten może mieć inne parametry, ponieważ jest rozlewany przez różne rozlewnie, dodatkowo producent nie umieszcza informacji na opakowaniu o pochodzeniu.

2. Parametry/specyfikacja techniczna tego oleju nie jest znana.

3. W serwisie się dowiedziałem, że Dexos jest tylko po to, aby lać jeden olej co skraca drogę w przypadku rozszczeń gwarancyjnych. Wcześniej Opel nie grymasił gdy użytkownik przychodził z własnym olejem, teraz się to zmieniło - trzeba się troszkę z nimi poszarpać, co przy ostatnich wadach fabrycznych tłoków w 2.0T PB może mieć znaczenie (pękają).

4. Opel ściąga duży haracz za logo Dexos2 na opakowaniach innych producentów, dlatego niektórzy deklarają zgodność z normą poprzez oświadczenie, nie mając możliwości umieszczenia loga Dexos2 na opakowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpelAdama

To by wiele wyjaśniało. Też jakoś odruchowo nie miałem zaufania do oleju GMa, ale takich informacji nigdzie nie znalazłem. Jeżeli ten olej ma wielu wytwórców, to nawet jak jest wspólna baza to jakość produktu kupowanego w sklepie może być losowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności