Skocz do zawartości

Jak naprawić zamek w tylnich drzwiach Meriva B


Gość waltornista1

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, do niektórych aut ceny niektórych części są z innej galaktyki... Zobacz sobie ile kosztuje śmieszny oring na przewód olejowy zasilający turbosprężarkę w 1,4T. Podpowiem... 54 zeta w ASO. Średnica 8mm. Takie kawalątko gumy. Kolektor ssący ponad 3000 do 1,4T. Koło pasowe do 1,9CDTi 800. Świeca żarowa z czujnikiem ciśnienia do 2,0CDTi 600/sztuka, a są 4. I tak dalej i tak dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku ale zaś ceny aut nowych są też inne niż kiedyś.

W 2010 kolega kupował Octavie 1.6 z LPG za ok 60 tys.

A teraz jest od 100 tys.

Silnik używany do Astry F za 1 tys. a do Astry J  2 albo 3 razy więcej.

Przerąbane te czasy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem . Te koło kupiłem zamiennik nie pamiętam nazwy , i chyba 300 zł wyszło albo i mniej. A o oringach to mi nie mów . Za dwa malutkie do klimy w ASO zapłaciłem 80 zł . I jeszcze ta dostępność ..... I modułowość że sama uszczelka nie występuje....kup pan rurę za 900.  To było najdroższe wypożyczenie auta od tatusia bo miał hak. Sprężarka , koło pasowe, pasek klinowy , osuszacz, nabicie klimy , i te oringi na dobitkę w ASO 😂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie mi mówić. Codziennie oglądam klientów, którzy z zaciśniętymi zębami płacą za naprawę auta. Ma taki poczciwy chłopina chrupka za kilka tysiaków, a płaci za naprawę równowartość lub niewiele mniej. Żal mi tych ludzi o tyle, że dba jak tylko potrafi, na nowe go nie stać i na 100% ma dylemat: naprawić auto czy kupić coś dziecku/do domu/sobie, co jest potrzebne. Naprawdę ciężkie czasy. Rekordowa faktura jaką pamiętam, to 16k za auto wartości mniej więcej 25k... Można się pochlastać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co jest najlepsze ? Wczoraj z bratem o tym gadałem. Te auto nie zyska na wartości. Bo jedziesz oglądać samochód i słyszysz że jest po remoncie silnika. I nagle tysiąc pytań w głowie, ktoś to otwierał, ktoś tam grzebał , pewnie na odpi..... Zrobione niby gwarancja, ale czy ktoś mi to uzna ? I tak do zajechania..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś może wie jakie to mikroprzełączniki są zamontowane w tych zamkach  w  opel meriva b 1.4 benzyna (drzwi lewy tył) bo ktoś zadał pytanie i ucichło, a z chęcią rozebrał bym zamek i wymienił 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bynio45 napisał:

Witam

Oddam uszkodzony zamek lewy tył za darmo, oczywiście rozebrany. Okolice Rudy śląskiej.

W jaki sposób uszkodzony ?? Microprzełączniki sprawne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.01.2021 o 17:16, marcin marczak napisał:

witam

dzisiaj sam sobie wymieniłem ten mikro stycznik dodam że nie jestem mechanikiem zajeło mi to wszystko 50 min a to tylko dlatego że nie dysponowałem kluczem "8" nasadową tylko płaską proste i łatwe w skali 1do 10 góra 2 piszcie jakbyście czegoś nie wiedzieli

 

Proszę napisać jak to naprawić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności