Skocz do zawartości

opel corsa c 1.2 benzyna


Gość raczek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym opisać problem w mojej corsie..zawsze niezawodnej aż do dziś.

Otóż wystąpiło chyba jakieś zwarcie...włożyłem kluczyki i zanim zapaliłem włączyłem dmuchawę na full...i pyk wszystko zgasło.

Po przekręceniu wszystkie kontrolki świecą jednakże ale gdy chcę zapalić kontrolki mocno przygasają no i echo pod maską...w ogole nie kreci.

Wszystkie działa radio, dmuchawa, klima...ale gdy chcę zapalić to kompletnie odmawia posluszenstwa.

Nastepnie po tym wydarzeniu nawet centralny zamek odmawiał posluszenstwa i slychac dziwne cykanie spod maski...może przekaźniki kto wie?!

 

Bezpieczniki sprawdziałem - wszystko w porządku, ale nie mam pojęcia jak sprawdzić przekazniki rozrusznika...to chyba te 3 żółte...

ale jak mowilem autko padlo zanim w ogole zaczalem krecic...na wyswietlaczu nad radiem nawet data sie skasowala jakbym miał odłaczony akumulator, ale po chwili sama się ustawiła na bieżący dzień i daną godzine, 5 minut wcześniej było 00:00...

dostała nieźle kopa...

 

ktoś ma jakieś pomysły ?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik nie ma przekaźnika.

Odepnij przewód sterujący od rozrusznika i sprawdź wtedy czy po przekręceniu kluczyka kontrolki przygasają.

 

Jeżeli przygasają to może to być zwarcie w kostce pod stacyjką.

Napięcie aku pomierzone rozumiem

5c34672241c6a6530cc265a4105c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontroli przygasają dopiero po kreceniu jakbym chciał odpalić...tak wszystko jest w porzadku..wszystkie świecą tak jak powinny. Po przekreceniu  gdy chce odpalic wszystko gasnie a auto w ogole nie kreci. zero.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klemy od aku (+i-) oraz przewód do rozrusznika od aku sprawdzony i jest ok?

 

Kolego raczek pisz pod postem nie odpowiadaj żeby nie śmiecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wszystko działa a tylko nie odpala to akuś OK...przewód sprawdzę...ale powtarzam zrobiło sie jakieś zwarcie zanim w ogołe zaczałem kręcic...zapaliły sie tylko wszystkie kontrolki i nagle szlag...wszystko pozostałe w aucie działa...

rozrusznik teraz musze wyniuchac co i jak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, raczek83 napisał:

kontroli przygasają dopiero po kreceniu jakbym chciał odpalić.

 

A o czym ja ci chłopie piszę?

Jeżeli automat rozrusznika dostanie zwarcie lub zablokuje się to masz taki objaw

Sprawdź to i napisz co wyszło.

Miałeś na to pół dnia. i co zrobiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze to ale w wolnej chwili...obecnie pracowalem przez weekend w robocie a haruje po 12h....oczywiscie ze napisze gdy tylko to obadam. dzieki za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mi wyskoczył nowy błąd w oplu. 1602 - czujnik modułu spalania stukowego ....stało się to gdy ruszyłem wycieraczkami :) rozrusznik ok..stacyjka ok. paranoja...cyka strasznie w tej skrzynce nad bezpiecznikami ( pokrywką bezpieczników/przekaźników) gdy coś chce wlaczyc a sie nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności