Skocz do zawartości

BLOKI POMIAROWE OP-COM Ustawienie zapłonu/Falowanie obrotów/Szarpanie/Kichanie i spalanie stukowe


Gość Bobicar

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

A sprawdzałeś czujnik wałka rozrządu i jego kable - u mnie tak się działo jak jeden z przewodów był całkowicie przerwany a drugi z trzech czasem łączył czasem miał przerwę (utlenione w izolacji).

Odpalał ładnie, ale ciężko wchodził na obroty, strzelał i nierówno pracował.

Wszystkie kable do czujników sprawdzałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem że przedzwaniałaś je?

Świece wymieniłeś na takie które podawałem?

Nie 4 elektrodowe.

Mieszankę masz dalej za bogatą?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swiece mam Boscha i silnik od razu po wymianie zaczął lepiej pracowac jakby ciszej i nie wiem czy mieszanka jest za bogata.Sprawdzalem tez czujnik halla czyli ten od rozrzadu i tez jest ok i walu i sygnaly wysyłane z nich wydaja sie byc poprawne.Nie chciałbym dopinac dodatkowej masy do sterownika bo sterownik jest po naprawie i boje sie ze cos sie stanie.Moj samochod po wymianie pompy i swiec zapala od strzala,ale ma nierówne obroty  i faluje i ma te strzaly.Po wymianie przepustnicy nie wiem jak sie zachowuje na wyższych obrotach,bo na starej szarpal pomiedzy 2 a 3 tys.Dzisiaj się przejade to bede wiedział.Wczoraj na silniku Z16XEP zrobilem test egr i podczas jego ma sie on otwierac na 100 proc a nie na 55 czys takiego jak u mnie i wydaje mi sie ze moj silnik pracuje na czesciowo otwartym egr dlatego te strzaly.Mieszanka wyglada jakby na uboga teraz lambda z przed kata bardzo szara,swiec nie wyciagam bo sa odpowiednio dokrecone,korekty sie nie zmienily czyli i swiece wygladaja pewnie tak samo.Kablami poruszalem i wizualnie wygladaja dobrze.Jesli chodzi o wkrecanie sie na obroty to nie ma z tym problemu.Problem to kangury,nierowna praca i strzaly w wydech.

Edytowane przez Bobicar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bobicar napisał:

Nie chciałbym dopinac dodatkowej masy do sterownika bo sterownik jest po naprawie i boje sie ze cos sie stanie.

 

Nic sie nie może stać.

Po prostu nowym oczkiem dopinasz przewód do śruby mocującej sterownik do silnika  a drugą stroną do karoserii.

2020-01-19_100215.png

 

 

 

2020-01-19_100314.png

 

 

2020-01-19_100334.png

 

 

 

Sprawdź jeszcze zawór par paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja myślałem raczej o ponownym sprawdzeniu sterownika silnika z tym,że przez inna firmę a może wystarczy przeinstalować soft w nim ?może jakaś aktualizacja?Póki co dalej myślę o egr, no i będę się starał dostać do zakładu na Techa 2 wtedy to coś powinno podpowiedzieć.Niestety sterownik to nie mały koszt,ale od początku myślę,że firma Master-Cars z Lublina coś nakiełbasiła.Nie wydaje Ci się,że podczas testu egrra otwierał on sie kiedyś na 100 proc a teraz na 55 jest dziwne?Według mnie on sie blokuje jak chce i nie domyka,w kolektorze i świecach byl nagar,na korku wlewu oleju skroplina typu lekkie masełko a silnik przecież ma być chyba doładowany tymi spalinami.Celowałbym w egr tylko jakiej firmy brać?Czy jakies tanie zamienniki warto celować?Czy po wymianie trzeba cos komputerkiem ustawiać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bobicar napisał:

Celowałbym w egr tylko jakiej firmy brać?Czy jakies tanie zamienniki warto celować?

 

Po kiego grzyba pchać się w następny badziew utrudniajacy życie?

Nie szkoda ci kasy?

 

Wyprogramuj go całkowicie Techem 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba drożej mnie to wyniesie niż nowy egr. Proszę o padanie jakichś firm i czym się kierować przy zakupie.Czy cos tańszego mogłoby byc ?NTY,Loro.SKV.Delphi,Magnetti Marelli.Delhpi mógłbym nabyć już za 120 zł a skv za 60 mówiie tu o nowym częściach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności