Skocz do zawartości

BLOKI POMIAROWE OP-COM Ustawienie zapłonu/Falowanie obrotów/Szarpanie/Kichanie i spalanie stukowe


Gość Bobicar

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, jakby były świece 10-elektrodowe, to tez byś montował?

Najlepsze są 1 elektrodowe, wcale te ori GM nie są takie cacy.

1- elektrodowe zrobisz wszystko(mam na myśli przerwę), a w wielo - nic.

Przekonałem się u siebie - seryjne GM dwuelektrodowe  nie dawały rady, denso się wysypały(pewnie fota jest w moim starym temacie), a NGK za 10zł/szt po poprawieniu przerwy szły jak dzikie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Im wieksza przerwa miedzy elektrodami tym lepsze spalanie czy jak to jest ? Dowiedziałem się żę te 4 elektrodowe maja 1,35 mm i sa polecane  na krótkie odcinki a ngk czy wyzej wymieniony bosch ma 0,70 mm co ma niby byc wskazane przy robieniu tras.Głównie robię trasy,więc teoretycznie wieloelektrodowa swieca pownna miec tylko zalety przy spalaniu mieszanki.Nie powiem przy wyzszych predkosciach auto na tych moich ngk lecialo jak burza,ale na te gm tez nie narzekam zresztą widac ze żle nie wygladaja.Jedynym problemem to jest podejrzewam nierówna praca na wolnych obrotach i wychodzi na to źe dalej puszcza gdzieś olej a swieca nie daje rady przepalic tego.Problem z nierówna praca jest tylko na jalowych obrotach i tak mi się wydaje,że wtedy wypada zapłon 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten nalot o niczym nie swiadczy co do dzialania swiecy jest to jedynie przez źle dokręconą świece czy cos takiego.Własnie doczytałem mogą powstawać samozaplony same z siebie za mocno podokręcałem i uszkodziłem przez to świece.Niestety nie ma klucza dynamometrycznego. W jakim celu ustawia sie ten odstep miedzy elektrodami ?W jakim wypadku nalezy go ustawic i jaki jest optymalny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bobicar napisał:

jaki jest optymalny ?

 

 

Masz w tabelce optymalny.

 

A nalot świadczyłby  o nieszczelności świecy.

I stąd okopcenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ja37 napisał:

Naczytałeś się to zastosuj.

Ja preferuje 1 elektrodowe, bo przerwa 1,1mm jest za duża na doładowanie 1 bara.

Na 0,65 śmigała.

 

 

Co to znaczy doładowanie 1 bara?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz pisał o swoim autku

20 godzin temu, ja37 napisał:

Naczytałeś się to zastosuj.

Ja preferuje 1 elektrodowe, bo przerwa 1,1mm jest za duża na doładowanie 1 bara.

Na 0,65 śmigała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności