Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pojeździj z tydzień i daj na zbieżność, w sumie ci co robią i mają maszyny też znają się na rzeczy. Jak wypuszczają jakieś auta po naprawie wypadkowej/gwarancyjnej robią to od ręki bo musi przejść przegląd.

 

Tym bardziej masz nowe graty i nie będzie ciężko odkręcać i ustawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ustawieniu zbieżności i geometrii na SKP nic się nie zmieniło. Dalej po puszczeniu kierownicy samochód jedzie w lewo lub w prawo. Na dodatek po tym ustawianiu żeby samochód jechał prosto, kierownica musi być skręcona w lewo. Dziwne to :( 

 

Tracę już nerwy i cierpliwość do tego samochodu. W życiu nie dojdę z nim ładu, choćbym jeździł po stu różnych mechanikach :( 

Samochód kosztował 5000, a ponad 4000 już poszło na naprawy. I nadal nie jest wszystko sprawne :x Już chyba bardziej opłaci się wcisnąć to auto komuś innemu za kwotę napraw, dołożyć i kupić coś innego :-x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Flinston napisał:

Dalej po puszczeniu kierownicy samochód jedzie w lewo lub w prawo. Na dodatek po tym ustawianiu żeby samochód jechał prosto, kierownica musi być skręcona w lewo. Dziwne to :( 

Ja proponuję zrobić tak:

Najpierw zrobić porządek z czujnikiem kąta skrętu czyli rozebrać wszystko do samego czujnika i po kolei ustawiać wszystko jak należy włącznie z oznaczeniami na kierownicy.

Podejrzewam że ktoś źle założył czujnik.

Potem sprawdzić całe zawieszenie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ja37 napisał:

Jedź w inne miejsce na geometrię.

Tam, gdzie sprawdzają zawias przed wykonaniem usługi.

Może coś masz niedokręcone.

 

 

Właśnie na tym SKP sprawdzali zawias, potem wzięli auto na kanał, przypięli do kół jakieś dziwne urządzenia podobne do hybrydy odkurzacza i lewarka :D A potem na komputerze widziałem jakieś stopnie. 0,045', 0,01' :) 

 

I po tych zabiegach znowu zawieszenie hałasuje. Coś rzegota i obija, jakby stabilizator był luźny i się trząsł :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Flinston napisał:

 

 

Właśnie na tym SKP sprawdzali zawias, potem wzięli auto na kanał, przypięli do kół jakieś dziwne urządzenia podobne do hybrydy odkurzacza i lewarka :D A potem na komputerze widziałem jakieś stopnie. 0,045', 0,01' :) 

 

I po tych zabiegach znowu zawieszenie hałasuje. Coś rzegota i obija, jakby stabilizator był luźny i się trząsł :(

 

Plus jeszcze pan mi jakiś dziwny pałąk włożył między kierownicę a siedzenie, żeby kierownica stała prosto i sztywno... i wtedy to było ustawiane :)

 

Ach i sprawdziłem paragon. Nie ma tam napisanej geometrii. Jest tylko zbieżność...

Edytowane przez Flinston

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Flinston napisał:

Plus jeszcze pan mi jakiś dziwny pałąk włożył między kierownicę a siedzenie, żeby kierownica stała prosto i sztywno... i wtedy to było ustawiane

A czy ten pan sprawdził na komputerze wtedy gdy wsadzał czy sterownik widzi kierownicę na wprost?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1954 napisał:

A czy ten pan sprawdził na komputerze wtedy gdy wsadzał czy sterownik widzi kierownicę na wprost?

Oj tego nie pamiętam, ale wiem, że najpierw sprawdzał komputer, później włożył ten pałąk i dopiero potem sprawdził na komputerze :) 

I chyba coś mu nie wyszło, bo jak się jedzie prosto to kierownica też ma iść prosto, a nie w lewo :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo diagnosta do czujnika skrętu nie zagląda tylko ustawia zbieżność.

A jeżeli ktoś montując czujnik kąta skrętu przestawił go to pomimo ustawienia kierownicy na wprost czujnik będzie ją ciągnął o ten popełniony błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności