Skocz do zawartości

Astra g 1,7 ISUZU światła mrugają a po zagrzaniu silnika normalnie świecą


Gość lukiastra2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukiastra2

Mam Astra g isuzu 2000r diesel gdy odpalam auto i jest zimny silnik to po odpaleniu światła wszystkie mrugają , gdy mam więcej obrotów niż 1500 świecą normalnie a gdy silnik się trochę zagrzeje(po przejechaniu ok 5 km) to normalnie świecą zapomniałem dodać że gdy światła tak mrugają to na pulpicie świecą świece żarowe . sparawdzałem przekaźnik świec żarowych wymieniając go na inny ale to nic nie dało , gdy odpalam na zimnym silniku i odłączyłem przekaźnik to normalnie świecą światła . znajomi mówili mi że to może być problem z alternatorem ale rozebrałem go i jeszcze się nadaje . byłem go podpiąć na kompa i wyszedł błąd ze świecami żarowymi. i teraz nie wiem co robić ? czy to normalne w tym modelu silnika ? Czekam na wasze odpowiedzi . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda mam inne auto ale staram się pomódz w miarę moich skromnych możliwości i proszę o wyrozumiałość jeżeli okaże się iż diagnoza z mojej strony nie przyniesie porządanego efektu.

Sprawdzić świece żarowe metodą akumulatora, stawiam na wymianę ;) jak sprawdzić? Proszę obejżeć pierwszy filmik cały z góry tam gościu pokazał jak powinny zachowywać się świece jak są w porządku.

A czy kolega zauważył może świecącą kontrolkę na desce rozdzielczej ? ,, Podgrzewane świec żarowych" jeżeli nie świeci należy też sprawdzić czy nie przepalona żaróweczka.

Oto link do filmiku

http://www.google.pl/search?q=sprawdzanie+%C5%9Bwiec+%C5%BCarowych+akumulatorem&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl&client=safari#hl=pl&q=sprawdzanie+%C5%9Bwiec+%C5%BCarowych+vectra+c+warsztat

Pzd i życzę udanej naprawy, proszę napisać czy pomogło.

Co prawda jest to inne auto pokazane vectra c ale chodzi właśnie tylko o zobrazowanie jak sprawdzić samodzielnie świece żarowe metodą podłączenia do akumulatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze że rozbierał altka i na jego oko że jeszcze może być , no ale to słowa kolegi i pisze że potem auto podpięte pod komputer i błąd świec żarowych a do tego świeci się kontrolka na desce rozdzielczej świec żarowych, dlatego stawiam na niesprawne świece i na ich wymianę ale dla 100% pewności niech sprawdzi podłanczając je do akumulatora i wszystko będzie wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Modul siewc jest oparty na tranzystorach i po odpaleniu jest podawane napieci ena swieczki jeszcze impulsowo. Pewnei sie pslaily swieczki dwie skrajne ktoreś co nie. Dlatego zasilany byl obwod tylko jednym tranzystorem i stad te pulsowania. Swieczki sa grzane jeszcze na zimnym silniku okolo 2-2.5 minuty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności