Skocz do zawartości
lukiastra2

Astra g 1,7 ISUZU światła mrugają a po zagrzaniu silnika normalnie świecą

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Astra g isuzu 2000r diesel gdy odpalam auto i jest zimny silnik to po odpaleniu światła wszystkie mrugają , gdy mam więcej obrotów niż 1500 świecą normalnie a gdy silnik się trochę zagrzeje(po przejechaniu ok 5 km) to normalnie świecą zapomniałem dodać że gdy światła tak mrugają to na pulpicie świecą świece żarowe . sparawdzałem przekaźnik świec żarowych wymieniając go na inny ale to nic nie dało , gdy odpalam na zimnym silniku i odłączyłem przekaźnik to normalnie świecą światła . znajomi mówili mi że to może być problem z alternatorem ale rozebrałem go i jeszcze się nadaje . byłem go podpiąć na kompa i wyszedł błąd ze świecami żarowymi. i teraz nie wiem co robić ? czy to normalne w tym modelu silnika ? Czekam na wasze odpowiedzi . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Co prawda mam inne auto ale staram się pomódz w miarę moich skromnych możliwości i proszę o wyrozumiałość jeżeli okaże się iż diagnoza z mojej strony nie przyniesie porządanego efektu.

Sprawdzić świece żarowe metodą akumulatora, stawiam na wymianę ;) jak sprawdzić? Proszę obejżeć pierwszy filmik cały z góry tam gościu pokazał jak powinny zachowywać się świece jak są w porządku.

A czy kolega zauważył może świecącą kontrolkę na desce rozdzielczej ? ,, Podgrzewane świec żarowych" jeżeli nie świeci należy też sprawdzić czy nie przepalona żaróweczka.

Oto link do filmiku

http://www.google.pl/search?q=sprawdzanie+%C5%9Bwiec+%C5%BCarowych+akumulatorem&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl&client=safari#hl=pl&q=sprawdzanie+%C5%9Bwiec+%C5%BCarowych+vectra+c+warsztat

Pzd i życzę udanej naprawy, proszę napisać czy pomogło.

Co prawda jest to inne auto pokazane vectra c ale chodzi właśnie tylko o zobrazowanie jak sprawdzić samodzielnie świece żarowe metodą podłączenia do akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób sprawdzałes alternator?Sprawdzałes ładowanie podczas grzania swiec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega pisze że rozbierał altka i na jego oko że jeszcze może być , no ale to słowa kolegi i pisze że potem auto podpięte pod komputer i błąd świec żarowych a do tego świeci się kontrolka na desce rozdzielczej świec żarowych, dlatego stawiam na niesprawne świece i na ich wymianę ale dla 100% pewności niech sprawdzi podłanczając je do akumulatora i wszystko będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro spróbuję je sprawdzić bo dzisiaj nie mam czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to mruganie się objawia? Dość szybko, wolno, symetrycznie czy chaotycznie? Sprawdzałeś regulator?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie świece żarowe to był wynik tego mrugania. świece nie działały ,dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Modul siewc jest oparty na tranzystorach i po odpaleniu jest podawane napieci ena swieczki jeszcze impulsowo. Pewnei sie pslaily swieczki dwie skrajne ktoreś co nie. Dlatego zasilany byl obwod tylko jednym tranzystorem i stad te pulsowania. Swieczki sa grzane jeszcze na zimnym silniku okolo 2-2.5 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak dokładnie ale jest zrobione i wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi