Skocz do zawartości

Nie odpala, gaśnie


Gość ReFLeX

Rekomendowane odpowiedzi

na zimnym silniku sprawdziłem pompkę to znaczy wyjąłem bezpiecznik - kostkę z pod maski i była taka sama reakcja jak po 2 godzinach , po włożeniu kostki słychać pompkę , jutro po pracy jadę w trasę i zrobię ten sam eksperyment czy w ten sposób będę wiedział czy pompka jest sprawna czy może to wina tej kostki ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ta kostka to przekaźnik pompki paliwa ?

Po włożeniu przekaźnika lub bezpiecznika pompki nie powinieneś usłyszeć pompki przy zgaszonym silniku.(nawet po włączeniu zapłonu)

 

Jak nie będziesz mógł odpalić to najpierw sprawdź ciśnienia na listwie paliwowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , a więc tak , na zimnym silniku słychać pompkę z przekaźnikiem i bez czyli pompka jest podłączona tak , że przekaźnik został ominięty , dzisiaj po przejechaniu 50 km po przekręceniu kluczyka ciągle słychać pompkę po godzinie już pompki nie słychać nawet jak został wyjęty przekaźnik i podłączone na krótko też jest cisza . czyli sterownik gazu po przełączeniu z benzyny na gaz odcina pompkę i po przejechaniu dystansu auto się grzeje i pod wpływem temperatury sterownik gazu nie spuszcza blokady z pompki paliwa , po wystygnięciu blokada się wyłącza i pompka dalej podaje paliwo , czy to jest możliwe ? nie znam się na tym ale sam to tak wymyśliłem na chłopski rozum :P i czy jak podepnę komputer pod gaz to będzie wiadomo czy mam rację czy się wygłupiłem ? . i czy , żeby to sprawdzić to jechać do gazownika czy po prostu mogę pojechać w trasę na benzynie aby gaz nie mógł odłączyć pompki ? i po zgaszeniu powinienem wtedy siterke odpalić ?

 

ps. kurcze ja nigdy tak dużo nie grzebałem się sam w aucie co teraz " przez " was , jeszcze trochę i sam ją rozkręcę i złożę :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze pompkę słychać tylko podczas kręcenia? Nie tak jak w innych autach przy przekręceniu kluczyka?

Jesli slyszales cos po przekręceniu kluczyka to na pewno nie pompka... Chyba ze tez była spieta na krótko na zimnym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze pompkę słychać tylko podczas kręcenia? Nie tak jak w innych autach przy przekręceniu kluczyka?

Jesli slyszales cos po przekręceniu kluczyka to na pewno nie pompka... Chyba ze tez była spieta na krótko na zimnym

to to akurat wiem , ale tutaj na zimnym słyszałem ten dźwięk i palił a na ciepłym już nie i nie palił , bez przekaźnika też to słyszałem i ten dźwięk słychać ciągle po przekręceniu kluczyka ( na zimnym )

....... trzeba było kupić zwykłe auto a nie amerykańca się zachciało ;)

Edytowane przez l00kas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś innowacja poprzedniego właściciela lub coś z instalką LPG.

W naszych autkach impuls od czujnika wału powoduje uruchomienie pompy paliwa, poza tym gdy autko jedzie na LPG pompa paliwa utrzymuje ciśnienie na listwie wtryskowej beni.

Z tego wynika że ktoś przedobrzył sprawę i w twoim wypadku ciepły silnik nie uruchamia pompy paliwa.

Nie wiem jak to rozkminić - czy autko kupiłeś już z LPG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG zakładał pewnie jakiś kowal, pompka paliwa ma chodzić cały czas nawet po przełączeniu na gaz.

Wtryski są chłodzone przepływającym paliwem. A odcinane jest tylko zasilanie wtryskiwaczy.

Odłącz centralkę gazu i wtedy spróbuj odpalić, Następne co musisz zrobić to przywrócić zasilanie pompki do stanu pierwotnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak to rozkminić - czy autko kupiłeś już z LPG?

tak z lpg

 

LPG zakładał pewnie jakiś kowal, pompka paliwa ma chodzić cały czas nawet po przełączeniu na gaz.

Wtryski są chłodzone przepływającym paliwem. A odcinane jest tylko zasilanie wtryskiwaczy.

Odłącz centralkę gazu i wtedy spróbuj odpalić, Następne co musisz zrobić to przywrócić zasilanie pompki do stanu pierwotnego.

odłączałem centralkę , dalej pompki nie słychać , możliwe , że gazownik zamontował gdzieś odcięcie pompki ? ominął sterownik ?

ale UWAGA opel po całej nocy nie odpalił , teraz wychodziłem sprawdzić i pompki nie słychać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bez przekaźnika też to słyszałem i ten dźwięk słychać ciągle po przekręceniu kluczyka ( na zimnym )

Czy ty na zimnym na pewno słyszysz pompkę a nie pompę powietrza wtórnego?

 

100kas a skąd jesteś? może masz blisko do Łodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności