Skocz do zawartości

Nie odpala, gaśnie


Gość ReFLeX

Rekomendowane odpowiedzi

może naprawdę nie podaje paliwa

możliwe że pompa lub jej słynny zasysający wężyk się kończy.

13 Sonda lambda lub jej obwód, brak zmian napięcia/rozwarty obwód

może ma przetarty przewód lub też się kończy i czy aby nie wzrosło spalanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

13 Sonda lambda lub jej obwód, brak zmian napięcia/rozwarty obwód

 

auto kupiłem przez znajomego , robił w niej blacharkę i powiedział , że jest na sprzedaż bo ktoś tam chce ją zmienić , porozmawiałem z tym gościem i mówił , że sonda została wymieniona i mam tą starą też jest sprawna po prostu powiedzieli mu że trzeba i wymienił , to pewnie jest tak jak piszesz jest coś z tym obwodem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokar wężyk to raczej jak auto zimne... wtedy na ogół nie chciały odpalać.

 

Ale... pomyślmy... auto nie odpala jak ciepłe.

Czyli

 

czujnik wału - no ale wymieniony

Kostka - to by nie kręcił

czujnik temperatury - wymieniony...

 

 

czujnik temperatury powietrza w dolocie?

Zimne luty na komputerze - ooooo sprawdź czy przekaźnik pompy się grzeje ! Jak nie będzie chciała odpalic, wyjmij przekaźnik i zepnij pompę na krótko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wężyk to raczej jak auto zimne... wtedy na ogół nie chciały odpalać
Ola, mi właśnie Luśka zapala przy czwartym obrocie silnika, kiedyś po drugim. Człek się uczy całe życie :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po dłuższym postoju. A koledze nie odpala jak jest rozgrzana.

 

Wężyk, owszem można sprawdzić ale to i tak wyjdzie po spięciu pompy.

 

 

Ola, mi właśnie Luśka zapala przy czwartym obrocie silnika, kiedyś po drugim. Człek się uczy całe życie :-D

 

Jaka Luśka? Luśka jest moja :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wężyk. bo by nie łapała. Bardziej tu coś z kabloteką jest nie tak.

 

Kolego 100kas.

Skupił bym się na zasilanie benzyną - czyli praca pompy (Ola o tym pisze) podczas rozruchu na ciepło

Czy paliwo w baku jest świeże (nie ma w nim H2O).

Czy instalacja LPG nie odcina beni gdy silnik jest ciepły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wężyk. bo by nie łapała. Bardziej tu coś z kabloteką jest nie tak.

 

Kolego 100kas.

Skupił bym się na zasilanie benzyną - czyli praca pompy (Ola o tym pisze) podczas rozruchu na ciepło

Czy paliwo w baku jest świeże (nie ma w nim H2O).

Czy instalacja LPG nie odcina beni gdy silnik jest ciepły.

zawsze mam pół baku paliwa czyli jak wskazówka spada na 35 l to dolewam wtedy

wymuszam odpalenie na gazie i też nic , a na zimnym silniku mogę sprawdzić pompę to znaczy czy muszę jechać w trasę czy wystarczy jak autem przejadę sie po mieście ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odpalaniem wygląda tak że jak jest silnik ciepły to pompa nie podaje paliwa - takie odnoszę wrażenie (z tego co 100kas pisze). Bynajmniej tak to zrozumiałem.

 

Więc nigdzie nie trzeba jechać tylko odpalić motor wyłączyć LPG i sprawdzić czy pompa podaje paliwo.

Też można sprawdzić jak ustawione jest wyłączenie pompy paliwa w sterowniku LPG - czyli co powoduje w instalacji LPG prace lub nie pompy paliwa - taka myśl mnie naszła bo skoro silnik zaskakuje i gaśnie a następnie już nie chce odpalić - czyli brak paliwa na wtryski albo impulsu do ich otwarcia.

Druga sprawa to właśnie chodzi o impuls na wtryski Pb i LPG skoro awaryjnie też nie odpala.

I tak się zastanawiam czy coś nie jest skopane w instalce LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy pompa podaje paliwo gdy nie odpali jest proste do sprawdzenia.

http://forum.opel24.com/topic/70833-nie-odpala-mryga-check-dziwna-sytuacja/?p=573124

i

http://forum.opel24.com/topic/52478-sintra-22-blpg-ciezko-odpala/?p=558155

Tak jak na fotkach w postach powyżej,- odkręcić kapturek zaworka i wcisnąć aby sprawdzić czy tryśnie paliwo z listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności