Skocz do zawartości

Nie odpala, gaśnie


Gość ReFLeX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzychu0483

Ja tam się na interfejsach nie znam, ale w mojej okolicy żaden magik nie ma odpowiedniego interfejsu do mojej Sintry. Mimo to, że w komputerze jest Sintra 3.0 (X30XE) połączyć się nie da... Wybierając Omegę z tym samym silnikiem, też nie, ale za to pod Vectrą B 2.5 V6 (X25XE) łączy się bez problemu :P czyta wszystkie błędy (nie tylko kody) itp. X25XE to bliźniacza konstrukcja. Dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia... I VB 2.5 V6 i Sintra 3.0 V6 posiada ten sam układ sterujący silnikiem (Bosch Motronic 2.8.3). W Twoim przypadku może warto spróbować połączyć się z innymi modelami z tym silnikiem...? Nie wiem co tam jeszcze ma pod maską X22XE? A może bliźniacze konstrukcje... Z22XE, Y22XE itd.?

Edytowane przez krzychu0483

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Krzysiu - frotka ma X22XE. Jeden mechanik połączył się z moim motorkiem na Viki.

Ale z OP - COM u kolegi bez problemu się z moją Luną Łączy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanko - przy stacyjce nic nie robiłeś?

 

Nie, stacyjki nie ruszałem. Fakt,że auto ma 2 różne klucze (jeden do otwierania, drugi do odpalania), ale poprzedni właściciel twierdził, ze próbowano się włąmać, więc zakładam, że w stacyjce jest oryginał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - to spoko, bo jeżeli z kostką by było coś nie tak (źle złożona itp) to też mógł by być problem z odpaleniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - to spoko, bo jeżeli z kostką by było coś nie tak (źle złożona itp) to też mógł by być problem z odpaleniem.

Cewka powinna być jutro, więc chwila prawdy się zbliża :)

 

Ja już się zastanawiam nad czujnikiem położenia wału - jak się do niego dostać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja sagi:

Pożyczyłem op-coma (jak dla mnie to jakiś chiński klon, ale mniejsza o to) - błędy były 2: 129 (EGR) i 31 (brak obrotów) - stare.

Wykasowałem. Tyle z dobrych wiadomości.

Sinterka nadal nie odpala. Próbowałem przy podpiętym interfejsie i pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to napięcie aku - 12,1V - nie wiem na ile dokładny to pomiar, ale... Dzień wcześniej ładowałem całą noc, więc po jednym dniu przestoju napięcie spadło zdecydowanie za dużo. Nie mogę zweryfikować wskazań tego interfejsu, bo mi się akurat kabel w mierniku zerwał, ale chyba dzisiaj podłączę jeszcze raz prostownik.

Przy pierwszej próbie auto odpaliło, obroty zaczęły spadać i silnik zgasł w przeciągu może 2 sek. Potem już nie odpalił, choć było blisko.

 

Poniżej garść zrzutów ekranu - może komuś powiedzą one więcej ode mnie (niektóre robione w trakcie odpalania, inne przed), bo jak taki interfejs pierwszy raz mam w ręku.

Napięcie jest > 12,1 V może być złudne - sintra tyle nie miała, po prostu podpiąłem ją kablami do drugiego auta, by za szybko aku nie rozładować. Kable były podpięte podczas rozruchów, więc sintra brała prąd od dawcy.

Jeszcze jeden szczegół - powietrze jałowe. Rzeczywiste było zawsze w okolicach kilku kg/h, a porządane z 10 x więcej. W momentach, w których silnik już prawie zapała rzeczywiste powietrze jałowe rosło do około 15-21 kh/h. Nie wiem gdzie to jest mierzone, ale może po prostu nie ma tlenu w mieszance i dlatego nie zapala???

 

 

5029ff986f9a4.png

 

72c236d1f6422.png

84fe6b3cee108.png54ebe8ec25a7c.pngf74dcd839e273.png6114549e23302.png

Edytowane przez ReFLeX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

163 obr./min miał?Ona w ogóle odpaliła i na takich obrotach pracowała?Podmień aku na inny i odpal na nim

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności