Skocz do zawartości

Nie można odpalić po 15 minutach postoju- ostygnie i jest OK


Gość Bestia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jak Marek z tą wymianą czujnika byłbym ostrożny.Gdyby jeszcze w czasie pracy silnika były problemy to prędzej jest podejrzenie o czujnik .Ale tylko przy odpalaniu.?Dla mnie czujnik nie za bardzo.

A jeżeli już to podpiąć do komputera i próbować wywołać usterkę aby się upewnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też jak Marek z tą wymianą czujnika byłbym ostrożny.Gdyby jeszcze w czasie pracy silnika były problemy to prędzej jest podejrzenie o czujnik .Ale tylko przy odpalaniu.?Dla mnie czujnik nie za bardzo.

A jeżeli już to podpiąć do komputera i próbować wywołać usterkę aby się upewnić.

wiele osob pi wymianie ma spokoj. Zobacze jutro jak wyglada ten stary

Znajomy elektromechanik powiedzial ze objawy na czujnik położenia wału bo on jak odpowiednio nie zakreci to ma wpływ na brak iskry zapłonu..

Witam. A da jakoś sprawdzić czy czujnik jest walnięty?

Ja jutro wyjmuje stary i czyszcze. Macie pomysł czym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. A da jakoś sprawdzić czy czujnik jest walnięty?

 

Cofnij się do wcześniejszych postów i znajdziesz filmik jak to zrobić


 

 

Znajomy elektromechanik powiedzial ze objawy na czujnik położenia wału bo on jak odpowiednio nie zakreci to ma wpływ na brak iskry zapłonu..

 

Próbować nie zaszkodzi.Może to akurat pomoże.Nie spróbujesz nie dowiesz się.

Jak wyczyścić? Benzyna ekstrakcyjna nie zaszkodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiele osob pi wymianie ma spokoj. Zobacze jutro jak wyglada ten stary Znajomy elektromechanik powiedzial ze objawy na czujnik położenia wału bo on jak odpowiednio nie zakreci to ma wpływ na brak iskry zapłonu..

 

Tylko że w dieslu nie ma iskry. Co najwyżej może nie podawać ropy. Ale to można dość łatwo sprawdzić, obserwują wydech podczas kręcenia kiedy nie pali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w dieslu nie ma iskry. Co najwyżej może nie podawać ropy. Ale to można dość łatwo sprawdzić, obserwują wydech podczas kręcenia kiedy nie pali.

 

tzn? Co mam tam obserwowac? Poza tym cos zapala ta mieszanke...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bestia w dieslu mieszanka się zapala od prawie 28 barów ciśnienia sprężania i to się nazywa samozapłon.Świce żarowe masz tylko do podgrzania komory spalania.

 

Mała lektura o czujniku wału w dieslu

http://wtryskiwacz.com.pl/a_czujniki_w_ukladach_diesla.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bestia w dieslu mieszanka się zapala od prawie 28 barów ciśnienia sprężania i to się nazywa samozapłon.Świce żarowe masz tylko do podgrzania komory spalania.

 

Mała lektura o czujniku wału w dieslu

http://wtryskiwacz.com.pl/a_czujniki_w_ukladach_diesla.html

To ja nie wiem skąd ja to wzięłam :P Idę dziś go wykręcić i zobaczyć co to w ogóle jest ;) Mam na oku zakup czujnik DENSO . Myślicie, że to dobry pomysł? Jakby nie było DENSO robi dużo rzeczy dla Opla..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności