Skocz do zawartości

Nie można odpalić po 15 minutach postoju- ostygnie i jest OK


Gość Bestia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dziś znów to samo :( 15 minut jechałam do sklepu a pod sklepem po postoju też ok 15 minutowym musiałam stać godzine!! :( Co jeszcze zauważyłam. Po tych 15 minutach jazdy miałam już ciepłe powietrze z nawiewu ( ogrzewanie ) a wskaźnik temp. pozostał nie wzruszony że tak powiem. Potem czekałam aż silnik ostygnie z godzinę i odpaliła... I znów droga powrotna do domu 15 minut - wskaźnik nie wzruszony a jechałam prędkością średnią 60km/h ale w pewnym momencie postanowiłam troszkę przydepnąć tak do 70km/h i co? nagle wskaźnik temp. ruszył i było 70 stopni a za chwilę już 85... Macie jakieś pomysły? Pomóżcie bo już mnie dziś ku...chwytała na tym mrozie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładnie jak w corsie, ale podejrzewam ze jak u mnie było w AG. Wskaznik rusza dopiero od 60-70st, do tego dochodzi kiepskie nagrzewanie sie silnika( diesle wolno się nagrzewają, ale isuzu to juz całkiem) czyli w moim przekonaniu czujnik temp działa prawidłowo. Napisz po ilu km normalnej jazdy silnik łapie temp, bo może termostat niedomaga-ale jesli nawet to nie on problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku pisałem że najtańszy wśród elementów podejrzanych na razie jest czujnik temp.

Zawsze najlepiej eliminować najtańsze części w trudnych do zdiagnozowania przypadkach.

Możesz tez swój czujnik temp. zmierzyć.

Myślę że miernik masz już kupiony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładnie jak w corsie, ale podejrzewam ze jak u mnie było w AG. Wskaznik rusza dopiero od 60-70st, do tego dochodzi kiepskie nagrzewanie sie silnika( diesle wolno się nagrzewają, ale isuzu to juz całkiem) czyli w moim przekonaniu czujnik temp działa prawidłowo. Napisz po ilu km normalnej jazdy silnik łapie temp, bo może termostat niedomaga-ale jesli nawet to nie on proble

 

 

ok 10km ale termostat jest ok bo nagrzewa się wnętrze auta...

Edytowane przez Bestia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że są dwa osobne czujniki, jeden od wskazań na blacie drugi jako informacja do ECU. Miałem tak bynajmniej w Audi. Może to być fizycznie jeden czujnik, ale na dwóch osobnych obwodach. Można też spróbować wypiąć kostkę od czujnika i zobaczyć co wtedy się stanie podczas tego niedomagania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

W VW jest 4 pinowy czyli 2 obwodowy(taki mam nawet w Felicji)

Tutaj jest 2 piny.

Tylko u Bestii może być tak że czujnik szwankuje ale w takiej temp. że na wskaźniku tego nie widać bo wskaźnik pokazuje od ok 70 st.C

Albo podpięcie pod komputer i obserwacja parametrów albo samo pomierzenie czujnika multimetrem.

 

No i wypięcie wtyczki może to i dobry pomysł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

W VW jest 4 pinowy czyli 2 obwodowy(taki mam nawet w Felicji)

Tutaj jest 2 piny.

Tylko u Bestii może być tak że czujnik szwankuje ale w takiej temp. że na wskaźniku tego nie widać bo wskaźnik pokazuje od ok 70 st.C

Albo podpięcie pod komputer i obserwacja parametrów albo samo pomierzenie czujnika multimetrem.

 

No i wypięcie wtyczki może to i dobry pomysł

gdyby chodziło tylko o wtyczkę to nie miało by nic wspólnego z odpalaniem.. gdzie szukać tej wtyczki koledzy? jakieś zdjęcia? no i gdzie tego czujnika szukać ? tzn wiem ze na dolocie chyba ale nie mogę tego wyczaić :(

Edytowane przez Bestia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gdyby chodziło tylko o wtyczkę to nie miało by nic wspólnego z odpalaniem.

 

Gdy wypniesz wtyczkę to sterownik widzi że nie ma czujnika i zastępuje jego parametry swoimi ustalonymi do trybu awaryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności