Skocz do zawartości

Corsa B 1.4 Si - brak paliwa na listwie wtryskowej


Gość Darek181922

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek181922

Witam,

 

Mam problem z odpaleniem Corsy B. Jechałem na gazie, zgasiłem na 5 min i już nie mogę odpalić...

Wstępna analiza:

Na listwie wtryskowej nie ma paliwa (albo co najmniej ciśnienia), ponieważ gdy wciskam wentylek do w ogóle nic nie leci (dawniej to tryskało paliwo z niego).

Sprawdziłem napięcie na wtyczce do pompki to dochodzi, samą pompkę słychać jak pracuje.

Wyciągnąłem pompkę z baku i zobaczyłem, że jeden z wężyków jest po prostu pęknięty, kupiłem nowy wężyk pompkę założyłem i nic nie pomogło.

 

Rozumiem, że na drodze od pompki do listy wtryskowej (wentylka) jest tylko: pompka => filtr paliwa => regulator ciśnienia (ten na listwie do którego wchodzą przewody paliwowe) ?

 

Wiem, że pompka powinna dawać ciśnienie 3 bary, ale jak tam na wentylku nic nie tryska to chyba nie ma co sprawdzać... Jak mogę sprawdzić czy pompka poprawnie pompuje, nawet tak na oko jaki powinien iść strumień, jak założę wężyk na wyjście to paliwo powinno mocno tryskać ? czy to dopiero ciśnienie wzmacnia regulator i z nim może być problem, że z wentylka nic nie leci.

 

Słaby mam dostęp pod samochód dlatego na razie filtra paliwa nie sprawdzałem, ale czy mógł by się aż tak zapchać ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na drodze od pompki do listy wtryskowej (wentylka) jest tylko: pompka => filtr paliwa => regulator ciśnienia (ten na listwie do którego wchodzą przewody paliwowe) ?

Tak.

 

 

 

Jak mogę sprawdzić czy pompka poprawnie pompuje, nawet tak na oko jaki powinien iść strumień, jak założę wężyk na wyjście to paliwo powinno mocno tryskać ?

Założyć wężyk nawet bezpośrednio z króćca baku i w przeciągu 30 sekund powinna wypompować ok. 1 litr paliwa, bo seryjna pompa 3 bary ma wydajność ok. 120l/h.

 

 

 

na razie filtra paliwa nie sprawdzałem, ale czy mógł by się aż tak zapchać ?

Owszem, mógł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności