Skocz do zawartości

Astra j Lpg 140 KM -olej


Gość pankierownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pankierownik

Witam,chciałem zapytać o wymiane oleju w astrze j z lpg silnik b14net,rocznik 2017.

Myslałem że wymiana jest co 30 tys a komputer mi sugeruje zebym wymienił olej a stukneło mi własnie 15 tysi.

W czwartek jadę na serwis Lpg obowiązkowy i czy także wymiana oleju jest obowiązkowa czy to mogę wykonać sobie sam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ci kasy na wymiane oleju co 10kkm?

Wymiana co 30kkm to zarzynanie silnika.

Ja wymieniam co roku - 5-6kkm.

Tym bardziej, że turbo lubi nowy olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pankierownik napisał:

Myslałem że wymiana jest co 30 tys

 

Czy ty w ogóle czytasz cokolwiek na tym forum?

Wszyscy piszą że 30 tys to ściema i ewidentne wymuszenie przez producenta przyspieszone zużycie silnika.

3 godziny temu, pankierownik napisał:

W czwartek jadę na serwis Lpg obowiązkowy i czy także wymiana oleju jest obowiązkowa czy to mogę wykonać sobie sam?

 

Jak umiesz sobie zlikwidować alarm o zmianie oleju to jaki problem samemu wymienić?

A nawet gdybyś nie umiał to jaki masz problem samemu wymienić a w ASO kazać im go skasować.

Normalnie jak dzieci.

Ręce opadają.

Czy na prawdę wszystko z każdym szczegółem trzeba podawać na tacy i popychać do działania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś, daj spokój, za 2 lata będziesz miał ciekawszy temat :)

"czemu auto osłabło"

albo

"czemu mi znika olej"

"co to za dziwne dźwięki"

"dlaczego zimą nie odpala" ITD........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ najgorsze dla mnie jest ta porażająca bezradność ludzi.

Jeszcze się nie nauczyłem że ktoś nie ma pojęcia jak sobie w życiu poradzić.

Ale ja niestety inne pokolenie które musiało się od dziecka uczyć radzić bo nic nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w przypadku OPLA, komputer przeważnie zaprasza wcześniej na wymianę oleju, niż maksymalny teoretyczny przebieg 30k km.

Jest szansa kupić z rynku wtórnego niezarżnięte auto.........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa mówisz?

A jak ktoś wyłączył inspekcję?

albo ustawił na faktycznie te 30kkm?

Auta flotowe - robią po 60kkm i więcej rocznie, czy ktoś wymienia olej co nawet te 30kkm?

Co ciekawe filtr też wymieniają?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Panowie spokojnie,czytajcie ze zrozumieniem. Chciałem się tylko dowiedzieć czy w mojej astrze obowiązkowa jest wymiana oleju w Aso co 15 tysi?

Ktoś się orientuje? 

Mam jeszcze astrę H  1,7 cdti ,8 lat już i 2 razy do roku(kwiecień-październik) osobiście wymieniałem olej bo jeździłem około 27 tysi rocznie. Wiem o co chodzi.

W tej astrze też sam sobie wymienię ,zdziwił mnie ten komunikat,spodziewałem się go na pewno o wiele później niż 15 tysi. a że auto na gwarancji  to musiałbym to zrobić w ASO.

 Więc sie cieszę, bo przynajmniej bede wiedział co wleje do silnika.

Ostatnio miałem dużo roboty a właśnie mineło pół roku wiec w czerwcu dostanie nowy olej. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności