Skocz do zawartości

Pobiera olej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu jestem posiadaczem opla zafiry A z 2005 roku, silnik: Z18XE. 1.8 benzyna i miesiac temu zalozylem LPG. 

Pytanie mam odnosnie oleju. 

Po kupnie wymienilem olej, wczesniejszy wlasciciel lał mobil 1 5w40 a moj mechanik powiedzial ze dla tego silnika nie ma znaczenia i przy wymianie wlał liquy molly 10w40.

Po przejechaniu 1000km patrze ze ubylo oleju tak ze na miarce tylko troszeczke łapało. 

Pytałem poprzedniego wlasciciela ile mu popijał bo wiem ze ople lubia olej ale on mowil ze od wymiany do wymiany nic nie dolewał, chyba moge mu ufac, zwlaszcza ze jestesmy z tego samego miasta i prywatna osoba a nie handlarz.

Czy mozliwe ze po wymianie z 5w40 na 10w40 wypil tyle oleju? Wina oleju czy moze jednak to normalne i trzeba sie z tym liczyc ze bedzie pobieral az tyle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Uzupełniony. Raczej nie był, ja osobiscie nie robie płukanek a poprzedni własciciel tez raczej tego nie robił. Tylko tyle mowil ze on nie dolewal od wymiany do wymiany oleju... Zmiana z 5w na 10w mogla sie do tego przyczynic? Bo z tego co wiem to miedzy tą cyfra przed W mozna smialo zmieniać ale ta cyfra za W - kategorycznie nie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adasiuniunio napisał:

miedzy tą cyfra przed W mozna smialo zmieniać ale ta cyfra za W - kategorycznie nie!

 

A gdzie tak pisze.

 

Poczytaj 

 

4 godziny temu, Adasiuniunio napisał:

on mowil ze od wymiany do wymiany nic nie dolewał, chyba moge mu ufac

 

 

I pewny jesteś że tak było?

Ja bym jednak nie wierzył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego artykułu co Pan wyslal wynika ze nie ma problemu ze z 5W przesiadłem sie na 10W ale pytanie odnosnie spalania oleju. Jesli poprzedni wlasciciel twierdzi ze nie dolewał to czemu teraz mi po 1000km od wymiany az tyle spalił? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, jeszcze może być opcja, że silnik zabrał sobie olej i uzupełnił braki - to dziwnie brzmi, ale ... czy po wymianie kontrolowałeś stan? Kiedy i ile było??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adasiuniunio napisał:

Jesli poprzedni wlasciciel twierdzi ze nie dolewał to czemu teraz mi po 1000km od wymiany az tyle spalił? 

 

Jeszcze raz podkreślę że nie powinno się poprzedniemu właścicielowi bezgranicznie ufać.

Nic mu nie udowodnisz.

,, Niemiec płakał jak sprzedawał,,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Tak sprawdzalem w sumie juz drugi raz dolałem bo po wymianie przejechalem z 200km o dolalem z 0.5L a teraz mialem dluzsza trase ok 450km i po powrocie ledwo na miarce łapało i dolałem ok 1.2L bo tyle miałem. Moze spowrotem na te 5W40 skoro na takim jezdzil i nie pobieral oleju :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adasiuniunio napisał:

Moze spowrotem na te 5W40 skoro na takim jezdzil i nie pobieral oleju :-)

 

Czemuś ty się tak chłopie uparł na to nie pobieranie oleju.?

U ciebie bierze więc na 99.9 % u poprzedniego właściciela też brał.

A to widać przeważnie po końcówce rury wydechowej.

Ja mam szarą ale moja bierze 300 ml na 1000- 1300km.

Chyba że rocznie robił do 2000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności