Skocz do zawartości

Pobiera olej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za odp. Nie jestem mechanikiem i nie znam sie na wszystkim. Chciałem rozwiazac problem brania oleju. Samochód nie nowy/nie stary. Zdecyduje sie na ta wymiane po uprzednim dodaniu plukanki do oleju, zleje i wleje nowy motul 5W40. Mam nadzieje ze to pomoze, a jesli nie to poprubuje z ta nafta wg tego tematu co został dodany. Chodzi mi głównie o to czy nic nie schrzanie, kupilem zafire i to w sumie dla żony wiec staram sie byc ostrozny a jednoczesnie chciałbym zminimalizowac branie oleju i wlac dobry olej a nie ten co mechanik mi wlewa. Troche sie denerwuje jak tu piszecie ze Twoja sprawa, nie rozumiesz co piszemy... Chce tylko zebyscie pomogli uporac mi sie z tym problemem. Jak jestem ratownikiem medycznym to znam sie na swojej pracy a do samochodu podchodze bardziej z ciekawosci i chcac zrobic dobrze a jednoczesnie oszczedzic troche kasy niz jezdzic po mechanikach. Mam nadzieje ze ktos mnie zrozumie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie chyba każdy.

Ja zadałem pytanie odnośnie tytułu tematu.

A co do zmian oleju, to sobie poczytaj, a nie śmiecisz tu.

W końcu każdy problem bedzie sie kończył - zmianą oleju.

 

 

Na przykałd kiedyś napiszesz, że masz kłopot z radiem, temat powoli zejdzie na olej (jak tu) i znów koniec bedzie o zmianie oleju, a nie o problemie z tytułu.

 

I wtedy nikt nigdy nic nie znajdzie w wyszukiwarce, ale o zmianie oleju bedzie z 30000 tematów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli nic nie zepsuje jesli wyplucze silnik plukanka i zaleje motulem 5W40 8100 x-clean bo takowy chce zakupic?

Jesli bedzie pobieral dalej poprubuje z ta nafta. 

Samochód ma przebieg 210.000 tys z kawałkiem

Aha. I znalazlem w Białymstoku hurtownie z olejami. I własnie ten znalazlem za 125zl/5L

Tylko sie zastanawiam czy to nie podróbka bo jakos tanio???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adasiuniunio napisał:

Ok. Czyli nic nie zepsuje jesli wyplucze silnik plukanka i zaleje motulem 5W40 8100 x-clean bo takowy chce zakupic?

 

Dalej nie czytasz forum.

Pisane było że płukanki , jeżeli się robi rzadko mogą wypłukać nagar.

To może mieć wpływ na większy pobór oleju.

Nie można wtedy mówić o zepsuciu silnika lecz tylko i wyłącznie o usunięciu nagaru który doszczelnia silnik.

Nikt ci nie powie co stanie się z twoim silnikiem.

Ja zastosowałem od 2012 roku i nie narzekam.

Co roku robię teraz płukanki.

Co ty masz z silnikiem nie wiem.

 

Jednym pobór oleju się zmniejszył po zalaniu 0W 40 

Innym po zalaniu 10W40

Innym po zalaniu 5W40 .

Więc każdy ma swoje.

U ciebie był 5W to go stosuj.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ale jest tyle informacji ze sie gubie. Czytam o tym motulu ale jakos mnie nie przekonuje, poczytalem w róznych miejscach o valvoline i mysle w sumie o tym:

https://galonoleje.pl/5w40/valvoline-maxlife-5w40-4l.html

Tylko ze w opisie napisane jest ze to olej do nowoczesnych silnikow a mój takowym nie jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni syntetyczny olej typu premium dla nowoczesnych silników nowoczesnych pozostających w długim użytkowaniu oraz z dużym przebiegiem.

 

Masz w miarę duży przebieg?

Masz.

Valolina kupuję tylko od valvosklep

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności