Skocz do zawartości

Nie wchodzą biegi gdy jest zimno


Gość Davids28

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 Mam pytanie co do auta. Jak zauważyłem rano ostatnio jak jest chłodno to nie mogę wbić żadnego biegu. Szczególnie wsteczny. Jak dociskam kilka razy sprzęgło to wskoczy bieg 3potem 4 potem 1 ...najgorzej wsteczny Ale idzie. Jak jadę już to jest wszystko dobrze. Wchodzą jak marzenie.  Pytanie co jest grane. Z początku myślałem że olej do skrzyni biegów muszę wymienić. Ale dziś zobaczyłem że pedal sprzęgła zostaje do połowy w dole. Nie wraca do pozycji do góry. Nie mam pojęcia ile to kosztuje i co to jest. Poradzić proszę co i ile. Dziękuję z góry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwsze co to dokładne dane silnika oraz rok produkcji, VIN też może być. Po twoim opisie profilu ciężko się domyślić co posiadasz. Czy 1.9 czy jakieś LPG. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,9 DTL -74KW

rok produkcji 2007 modelowy 2008

Win -W0L0AHL3582049120

SKRZYNIĄ BIEGÓW MZ4 = M32 (WR) RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW N34 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku raczej będzie koło dwumasowe, co prawda jest to tylko 100KM silnik, ale także montowano. Można zobaczyć po pakietach zestawu sprzegieł, że jest w nich dwumasa. https://www.sprzeglo.com.pl/sprzegla-dwumasa-opel-vectra-c-1-9-cdti-diesel-100-km/519285 

Żeby się upewnić na 100% polecam zadzwonić do hurtowni motoryzacyjnej podać VIN i zapytać się ile zestaw kosztuje. 

A czemu teraz pytasz czy auto posiada? Kupiłeś niedawno czy ktoś cię straszy, że się szybko psuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, ale pocieszeniem jest że modele niektóre z przed liftu były bez DPF, ja mam 2005r. przed lifta i mam DPF. Na pewno przy skrzyni M32 jest większy wachlarz możliwości jeśli chodzi o kupienie koła jednomasowego jak przy skrzyni F40. Przy M32 można przebierać w używkach kół, a do F40 jak szukałem kompletu to nie było nic, tylko ze sklepu. Koniec końców wpadł kompletny zestaw Luka. Też nie byłem do końca pewny czy ten silnik 1.9 DTL 100KM obył się bez dwumasy, ale jak widać wszędzie pchali te badziewie :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ auto kupiłem jak miało najechane 130000 jeżdżę już parę lat mam przejechane 220000 i odpukać nic się nie dzieje a mówią że dwumasa pada po około 80000 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem swoją przy 260tys.km, w sumie już kupiłem to było słychać jej koniec żywota. I po pół roku kaput. I to był oryginał GM, nie słuchaj wszystkiego co mówią, a jak ktoś jest pazerny i kupuję zestaw za 1000-1200zł, zamiast za min. 1600-1800zł. To się wysypują takie szmelcowate zestawy. Albo Luk albo Sachs nic innego, chyba że sztywne Valeo, jeśli chodzi konkretnie o silnik 1.9CDTI 100-150KM. Ceny zestawów się trochę różnią i są tańsze do skrzyni M32, do F40 droższe. Jak dobrze użytkujesz to i może dolecieć do 300tys.km i dalej będzie sprawne. Mity i kity, każde auto to indywidualna historia i zawsze jest lepiej jak posiadało mniej właścicieli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności