Skocz do zawartości

Błąd - mrugnięcia


Gość chrisowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Denso z tego co wiem, nie podlega regeneracji .. nie spotkałem żadnej firmy na śląsku, która sprawdzi mi densowski wtryskiwacz i podpisze mi się pod tymi badaniami :). Jezeli oni nie umieją go diagnozować to jak maja umieć go regenerować. Jeżeli jakaś firma jest .. to chętnie z nią porozmawiam :)

P0303 XA NOINJ3 Injector3 Cylinder 3 fuel system falure

No niestety nie mam dobrych wieści .. P0303 to błąd z wtryskiwacza .. należy sprawdzić FCCB .. czyli dawki korekcyjne wtryskiwaczy i ocenić z iloma z nich jest problem.

Dlatego podejrzewam, że najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup nowego lub uzywki z gwarancją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość chrisowaty

Błąd się pokazał tylko raz i po wykasowaniu już się nie pojawił (na ten moment).

Ponieważ wyjechałem połowę zbiornika, to wlałem do baku całe opakowanie płukanki f-my Liqui Moly i pozostawiłem włączony silnik na ok 20min. Po czym zalałem bak do pełna innym paliwem. Następnie zrobiłem ok 30km. Co to dało dowiem się jutro rano przy porannym uruchamianiem silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej próbuj .. mam podobny teraz problem z moim silnikiem .. albo namieszałem bawiąc się techem .. albo paliwo do d... albo wtryski się kończa i dopiero teraz to zauważyłem poznając wintecha i jego mozliwości (bo teraz radio wyłączyłem :-)). Więc walczę a musze sie spieszyć, żeby tłoków nie wypalić .. Tobie tez radzę nie odkładać tego .. bo najgorszy jest lejacy wtryskiwacz :(

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo denso nie podlegało regeneracji ale mieli zacząć produkować zestawy naprawcze, tak brzmi teoria...

 

Są na necie firmy które sprawdzą wtrysk denso, przeciez procedura jest taka sama jak dla innych wtrysków, nie ma tu znaczenia producent.

 

chrisowaty jedyne co moga zrobić z denso to go wyczyscić myjką ultradźwiękową, na zabrudzenie końcówki pomoże na nic innego juz nie, jeśli oferują normalną regenerację to albo robią to na chińskich fantach albo inaczej dziadują...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo denso nie podlegało regeneracji ale mieli zacząć produkować zestawy naprawcze, tak brzmi teoria... Są na necie firmy które sprawdzą wtrysk denso, przeciez procedura jest taka sama jak dla innych wtrysków, nie ma tu znaczenia producent.
i tu nie masz racji .. kazda firma ma swoje cisnienia i czasy otwarcia wtryskiwacza który podlega weryfikacji itrzeba miec jeszcze do czego porównać.

 

 

chrisowaty jedyne co moga zrobić z denso to go wyczyscić myjką ultradźwiękową, na zabrudzenie końcówki pomoże na nic innego juz nie, jeśli oferują normalną regenerację to albo robią to na chińskich fantach albo inaczej dziadują...
zgadzam się .. jedynie co mogą zrobić to umyś w myjce ultradźwiękowej. Każde rozebranie wtryskiwacza skutkuje tym, że dawki korekcyjne które wprowadzasz do ECMu mozna sobie wsadzić w d... . Nawet samo Denso tego nie stosuje. Po rozbiurce wtryskiwacz idzie w złom. Nikt jeszcze nie odwazył sie włożyc takiego wtrysku do silnika bo nie wiemy ile paliwa przy jakim ciśnieniu on daje.

 

 

A w techu czy opcomie nie ma funkcji podglądu dawki wtryskiwaczy?
do Waszych silników jeszcze są .. do mojego w techu są, ale oczyt jest do jednego mm3/suw .. to trochę mało dokładnie.

Co do firmy ze zgierza .. zapytam i puszczę maila. Jestem ciekawy co mi powiedzą .. podzielę się z Wami opinią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności