Skocz do zawartości

Błąd - mrugnięcia


Gość chrisowaty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

moja astra ma podobny problem ze stukaniem. Rano po odpaleniu slychac stukot, takze podczas delikatnego przyspieszania. Gdy odpuszcze gaz to stukot cichnie. Stukanie ustaje po rozgrzaniu silnika poonad 80 st C.

Chrisowaty - jak u Ciebie po dluzszym okresie od zalania liqui moly pracuje silnik. Stuki ustaly czy po kolejnym tankowaniu znowu sie pojawily?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrisowaty

Ten silnik ma to do siebie iż stuka na zimnym i pochodzenie oleju napędowego czy dodatków do niego nic mu nie zmieni.

 

Zastosowałem dodatek do oleju napędowego LM i środek do czyszczenia układu wtryskowego po zalaniu trefnego paliwa. Silnik pracował nierównomiernie, stukowo i głośno. Po nagrzaniu się poprawiało, ale cały czas odgłos pracy silnika nie był normalny. Po podłączeniu Op-Coma i wyłączaniu poszczególnych wtrysków wyszło iż 2 i 3 pracują bardzo słabo. Trójka pracowała najgorzej, wyłączanie i załączanie wtrysku powodowało najmniejsze zmiany w pracy silnika. I prawie byłem umówiony na regenerację wtrysków.

 

Na 3/4 zbiornika paliwa (tylez pełnego baku zdąrzyłem wyjeździć tego trefnego paliwa i z dnia na dzień było gorzej) zalałem ten środek:

http://www.liqui-moly.pl/component/virtuemart/dodatki/dodatki-do-paliw-diesel/dodatek-do-common-rail-2185-detail?Itemid=0

i pojechałem na autostradę wspomagać efekt cieplarniany. Ale pierwsze zmiany zaobserwowałem gdzieś ok 3-4km od wlania. Stanąłem na światłach a silnik zamiast dudnić zaczął szumieć (silnik nagrzany był jeszcze przed wlaniem dodatku, gdyż nie chciałem go stosować na zimny silnik)

Przy stanie ok 40% baku wlałem drugi środek:

http://www.liqui-moly.pl/component/virtuemart/dodatki/dodatki-do-paliw-diesel/oczyszczacz-wtryskiwaczy-diesel-2666-detail?Itemid=0

Powinno się go stosować na ok 70l paliwa, ja zastosowałem go na mniejszą ilość. W przypadku dużych problemów podobno można go wlać do filtra paliwa (tak robią co jakiś czas taksówkarze) Ale zrobiłem to na stacji benzynowej, stanąłem z boku na wprost dystrybutora. Gdybym musiał zgasić silnik, to bym samochód dopchał i zatankował porządnej ropy. Silnik tak pracował ok 20min i po tym czasie zalałem go do pełna.

 

Od tamtej pory silnik pracuje jak wcześniej. Sprawdzałem pod Op-comem, wszystkie wtryski pracują równomiernie.

 

U mnie na zimnym silnik pracuje tak jak u Ciebie. Mam już kupiony ten środek:

http://www.liqui-moly.pl/component/virtuemart/dodatki/dodatki-do-oleju/dodatek-mos2-8342-detail?Itemid=0

 

ale go dodam przy najbliższej wymianie oleju lub zamiast dolewki oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakie są efekty. U mnie na zimnym też słychać klekot . Prawdopodobnie zawory czy też popychacze grają. Zastanawiam się czy nie zastosować tego http://www.liqui-moly.pl/component/virtuemart/dodatki/dodatki-do-oleju/wyciszacz-popychaczy-8345-detail

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrisowaty

Zastosuj i daj znać :)

 

Zajrzalem do karty charakterystyki tego produktu. Jest lżejszy od wody, a ma stosunkowo wysoką lepkość. Chyba trzeba sprawdzić jak to w praktyce sie sprawdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom3czek88

Witam kolega wcześniej wspomniał o bledzie P0380 ze to cos z wtryskami a w kodach opisane jest jako usterka w układzie swiec zarowych ... w każdym modelu jest inaczej czy dany kod zawsze oznacza to samo ? Dodam ze po metodzie gaz hamulec wyszedł taki blad tylko ze .... raz się pojawia a raz nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.
Zastosowałem http://www.liqui-moly.pl/component/virtuemart/dodatki/dodatki-do-oleju/wyciszacz-popychaczy-8345-detail przy wymianie oleju.

Po ruszeniu z miejsca na zimnym silniku miłe zaskoczenie. Przy ok 2 tys obr. silnik robi się trochę głośniejszy ale brak charakterystycznego klekotu popychaczy. Przycisnąłem tak do 3 tys i ok . Ciekawe jak długo ten efekt się utrzyma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ? Chyba muszę zaglądnąć pod dekiel bo już nie wiem jak to w końcu jest ! To dlaczego klekot ucichł po zastosowaniu tego specyfiku ? To regulacja jest na płytkach jak w silniku 1,5 isuzu ?

Edytowane przez irek711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności