Skocz do zawartości

Meriva benzyna 1.4 pracuje jak diesel


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian78

Napinacz tylko originalny GM!!! Mialem z Febi i kilka miesiecy i do wymiany byl i wymienilem na oryginalny,a wiadomo jaki koszt wymiany byl napinacza bo wszystkie uszczelki musiałem nowe kupic,wiec nikomu nie polece napinacza z Febi. Koszt robocizny to okolo 300zl.Koszt oryginalnego napinacza to 185zl

Dzięki.

Widzę, że jesteś z mojego województwa - gdzie robiłeś autko (rozrząd)?

Możesz coś polecić w okolicy Szczecina?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość kasa1979

Dzięki.

Widzę, że jesteś z mojego województwa - gdzie robiłeś autko (rozrząd)?

Możesz coś polecić w okolicy Szczecina?

Hej,jestem w twoich okolicach chwilowo,a z autem robilem u siebie na sląsku.Podzwon troche i zapytaj o oryginalny napinacz bo ceny sa rozne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytaniem, czy ktoś z Was zakładał taki zestaw? Cena jest bardzo atrakcyjna, ale nie chciałbym robić tego za pół roku ponownie;) Macie jakieś doświadczenia z częściami firmy BGA z kótrj jest ten zestaw?

http://allegro.pl/lancuch-rozrzad-opel-1-0-12v-1-2-16v-1-4-twinport-i3284482477.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Ja bym nie ryzykowal,zestaw z kolami zębatymi jest za tani,to jest tylko moja opinia a co do rozrzadu to pisalem juz wczesniej,moze byc z Febi ale bez napinacza,napinacz tylko GM.Sprawdzone na moim przypadku,a co do uszczelek to warto kupic tez oryginalne bo nie sa az tak drogie a napewno pewne.Ale to jest tylko moje zdanie a kazdy z nas ma swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twoje przygody, ale ta oferta pojawiła się niedawno, wcześniej były zestawy w granicach 550-750, wiec faktycznie nie było sensu ryzykować. Teraz zastanawiam się czy nie kupić tej taniochy, bo to jednak 50% różnicy. Cena części nie zawsze odpowiada jej jakości, wiele z cen jest wziętych z kosmosu i nijak mają się do wykonania, dlatego szukam opinii o tej konkretnej firmie, wiadomo że te koła mogą być z sera i za chwilę będę robić to na droższym zestawie :glupek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Czytałem Twoje przygody, ale ta oferta pojawiła się niedawno, wcześniej były zestawy w granicach 550-750, wiec faktycznie nie było sensu ryzykować. Teraz zastanawiam się czy nie kupić tej taniochy, bo to jednak 50% różnicy. Cena części nie zawsze odpowiada jej jakości, wiele z cen jest wziętych z kosmosu i nijak mają się do wykonania, dlatego szukam opinii o tej konkretnej firmie, wiadomo że te koła mogą być z sera i za chwilę będę robić to na droższym zbga estawie :glupek:

Ja wciąż nie wiem, czy moje "objawy" to na 100% rozrząd.... ale w przypadku bga za 300 zł na allegrogo mamy komplet rozrządu + wszystkie możliwe uszczelki.....

chyba też się zdecyduję.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku wymiany nie lepiej zdac sie na wybór zaufanego mechanika wtedy on ponosi koszta ewentualnej reklamacji,bo w przypadku gdy robi sie to samemu to mozna wybrac i najtansze.Ja w przypadku zleconych napraw nigdy nie kupuje czesci pomimo ze mam dostep do upustów.Juz miałem problem w przypadku pompy wody(zakupiłem kompletny rozrzad i niestety pompa padła)reklamacja została uznana ale za wymiane mechanik ponownie chciał zaplaty.Plusem tego było to ze nauczyłem sie wymieniac rozrzad bo szkoda było mi kasy.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Czy w przypadku wymiany nie lepiej zdac sie na wybór zaufanego mechanika wtedy on ponosi koszta ewentualnej reklamacji,bo w przypadku gdy robi sie to samemu to mozna wybrac i najtansze.Ja w przypadku zleconych napraw nigdy nie kupuje czesci pomimo ze mam dostep do upustów.Juz miałem problem w przypadku pompy wody(zakupiłem kompletny rozrzad i niestety pompa padła)reklamacja została uznana ale za wymiane mechanik ponownie chciał zaplaty.Plusem tego było to ze nauczyłem sie wymieniac rozrzad bo szkoda było mi kasy.....

Oczywiście - masz rację..... jeśli masz zaufanego mechanika ;)

 

Ja byłem u dwóch, którzy za same części zawołali 800 (febi), które na alledrogo dostępne są za 350 zł ;)

 

W każdym razie zastanawiam się nad tym full kompletem z BGA - cena naprawdę atrakcyjna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bgautomotive.co.uk/

 

Ja biorę ten zestaw, skoro padają niektórym oryginalne po 60tys to dużo nie zaryzykuje;) W dodatku ktoś chwalił tą firmę że robi wszystkie części sama, a nie składa od różnych producentów w zestawy.

Edytowane przez ziunek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

http://www.bgautomotive.co.uk/

 

Ja biorę ten zestaw, skoro padają niektórym oryginalne po 60tys to dużo nie zaryzykuje;) W dodatku ktoś chwalił tą firmę że robi wszystkie części sama, a nie składa od różnych producentów w zestawy.

jak zrobisz, daj znać, czy się poprawiło... i napisz ile zapłaciłeś za robociznę.

 

ja też na 99% kupuję bga

Edytowane przez krystian78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności