Skocz do zawartości

Opel Mokka kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdzę po świętach, bo stoi po zerówce jedna Mokka z navi. Jeśli jeszcze będzie, to zerknę czy ma.


Znalazłem biuletyn serwisowy na temat braku linii prowadzących na obrazie z kamery cofania.

Trzeba rozkodować POC/RPO z numeru VIN. Niektóre odbiorniki nie posiadają tej opcji. Są to:

UFW, UHR i Y31

W ASO nic się nie wywalczy - zgodnie z biuletynem GM nie wymienia żadnych części. Klient ma być poinformowany o fakcie nie obsługiwania tej funkcji i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nikt nie poinformował. Na testach jeździłem jednym dostałem drugi i nawet facet mowil ze wyposażenie bedzie takie samo jak w testowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

facet mowil ze wyposażenie bedzie takie samo jak w testowym.

No i jest. Masz radio z navi, masz kamerę cofania.

Jak poczytasz szczegółową specyfikację swojego samochodu, to NIGDZIE nie znajdziesz wzmianki o tym, że kamera oferuje obraz linii prowadzących... Nie wywalczysz nic moim zdaniem. Chyba, że dealer będzie miał gest i weźmie na klatę wymianę odbiornika w Twoim aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, ze ja cos chce od nich. Zwyczajnie powinni o tym poinformować, a sprawa jest dziwne. To juz jest wizerunek opla, który traci na takich akcjach... . Moze sie próbować wybielac ale smród zostaje. Nawet nasza dyskusja jest tego przykładem bo czy moja mokka jest gorsza od tych z 2013 roku? Zapłaciłem tyle samo.

Edytowane przez Buzka23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, ze ja cos chce od nich. Zwyczajnie powinni o tym poinformować, a sprawa jest dziwne. To juz jest wizerunek opla, który traci na takich akcjach...

Nie no, tu bezdyskusyjnie przyznaję rację.

Nie chciałbym robić za adwokata, ale na własnym podwórku widzę, że często specyfikacja ulega lekkiej zmianie, a my nie jesteśmy wcale informowani o czymkolwiek.

I czyja wina?

Oczywiście działa to globalnie na wizerunek marki, ale takie jaja to po prostu porażka.

Jako ciekawostka: biuletyn serwisowy o braku linii, który przytoczyłem, pojawił się krótko po tym, jak weszły te odbiorniki w nim wyszczególnione. Wniosek z tego jeden: nie wiedzą, co robią. Gdyby wiedzieli, to byłyby linie i nie byłoby biuletynu. I wizerunek marki z pewnością byłby lepszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Buzka, zobacz w specyfikacji zamówienia - czy jest coś o tym, albo zobacz w katalogu dołączonym do zamówienia. Ja mam tam zdjęcia kamery cofania z liniami.

Jeżeli miałbyś to wyszczególnione (że masz linie, choć w to wątpię... Z drugiej strony jak się jeździ na testach, to oczekuje się tego samego w zamówionym aucie...), to oznacza niezgodność towaru z umową - ale to już darcie łba:), lepiej coś wytargować :P (np. darmowy przegląd).

Pewnie tak było, jak ArKos pisał - nie wiedzieli...

 

ps. mnie dealer (spoko gość) poinformował, że w modelu 2015 zmieniają się felgi i nie będzie chromowanych nakładek na klamkach - co zresztą zobaczyłem na aucie wystawowym. Zauważyłem też, że w bagażniku nie ma już "uchwytu z zamkiem" do podnoszenia podłogi, tylko teraz jest taki "uchwyt-tasiemka". No i nie ma asystenta podjazdu (tylko w napędzie 4x4). W 2013 był (bez napędu AWD), nie wiem jak w 2014, bo jeździłem autem z 4x4.

Zmienił się też wzór tapicerki materiałowej - piszę o wersji cosmo - (były takie pofalowane linie), a teraz jest wzór w romby (tak to widzę). Mnie osobiście lepiej się podobał wzór tapicerki 2014, ale cóż zrobić... Skóry nie zamówiłem, bo takich siedzeń nie znoszę, a do tego są drogie.

To tyle zmian modelowych. (off topic, ale początek jest o kamerce:P)

Edytowane przez radd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma asystenta podjazdu (tylko w napędzie 4x4). W 2013 był (bez napędu AWD), nie wiem jak w 2014

Jest asystent ruszania pod górę w każdej wersji. 4x4 tylko posiada asystenta zjazdu, podjazdu każde ma. Wystarczy stanąć na pochyłości >15% i puścić hamulec - 2-3s auto stoi nieruchomo i dopiero odpuszczają hamulce.

 

 

 

Zmienił się też wzór tapicerki materiałowej - piszę o wersji cosmo - (były takie pofalowane linie), a teraz jest wzór w romby (tak to widzę)

Nie zgadza się. Nadal w COsmo są fale tylko inaczej ułożone, częściowo zmieniono materiał (eko na siedzisku - paski boczne - zastąpiono tkaniną). Kiedyś nazywali to sandcastle, teraz atlantis/lighthouse.

 

 

 

To tyle zmian modelowych

Jest jeszcze kilka, o których pisałem http://forum.opel24.com/topic/68317-kupno-opla-mokka-to-co-udalo-mi-sie-ustalic/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Buzka, zobacz w specyfikacji zamówienia - czy jest coś o tym, albo zobacz w katalogu dołączonym do zamówienia. Ja mam tam zdjęcia kamery cofania z liniami.

Jeżeli miałbyś to wyszczególnione (że masz linie, choć w to wątpię... Z drugiej strony jak się jeździ na testach, to oczekuje się tego samego w zamówionym aucie...), to oznacza niezgodność towaru z umową - ale to już darcie łba:), lepiej coś wytargować :P (np. darmowy przegląd).

Pewnie tak było, jak ArKos pisał - nie wiedzieli...

 

 

W ofercie mam kamera cofania, ale w katalogu, który dostałem do oferty przy kamerze cofania są rozrysowane aktywne linie jako element kamery cofania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... w katalogu na stronie 25 jest kamera cofania ale nic nie pisze o liniach (w sensie elementów kamery) - są tylko na zdjęciu http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/nscwebsite/pl/brochure_library/samochody_osobowe/mokka/katalog_Mokka_MY15.pdf

"3. Kamera cofania RVC (Rear View
Camera). Zamontowana w uchwycie drzwi
bagażnika, obejmuje szerokokątnym polem
widzenia również tylny zderzak. Szybko
przyzwyczaisz się do patrzenia do przodu
zamiast obracania się przez ramię."
No i oczywiście ostatnia strona na dole, drobnym drukiem - jako gwóźdź programu:
"Firma Opel czyni wszelkie starania, aby materiały użyte do konstrukcji pojazdów, ich części i wyposażenie nadawały się do odzysku i recyklingu. Troszczy się również
o sam proces odzysku i recyklingu części stanowiących odpady tak, aby zredukować ich negatywny wpływ na środowisko. Firma Opel postępuje zgodnie z wymaganiami
przepisów o ochronie środowiska dotyczących pojazdów wycofywanych z eksploatacji, w szczególności w zakresie usuwania wszelkich płynów i innych czynników podczas
ich demontażu. Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji ma obowiązek (Ust. z dn. 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji) przekazać
pojazd do wskazanej stacji demontażu lub punktu zbierania pojazdów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.opel.pl. Zawarte w niniejszej broszurze
zdjęcia mają charakter poglądowy i mogą przedstawiać samochody z wyposażeniem dodatkowym. Treść i ilustracje zawarte w tej publikacji oparto na informacjach
aktualnych w momencie skierowania do druku. Wygląd i wyposażenie produktów mogą zostać zmienione bez uprzedzenia. Wydrukowane w broszurze kolory mogą
nie odpowiadać oryginalnym kolorom produktów. Elementy wyposażenia znajdujące się na ilustracjach mogą być dostępne za dopłatą. Dane techniczne i wyposażenie
mogą różnić się na poszczególnych rynkach sprzedaży. Aktualne informacje dostępne są u Autoryzowanych Dealerów marki Opel."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności