Skocz do zawartości

Opel Mokka kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Kumam. Ale nie musisz się martwić, wymiana nastąpi w taki sposób, aby nie było śladu ingerencji.

 

P.S.

Nie trzeba wybebeszać niczego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj chcąc zmienić ustawienia wyświetlacza kamery cofania stwierdziłem, że jest możliwość ustawienia tylko jasności (pionowy regulator). W instrukcji obsługi jest dodatkowo możliwość ustawienia kontrastu (poziomy regulator) - str.157

Nie pamiętam już, czy może była zmiana i teraz jest jeden rodzaj regulacji możliwy...

Produkcja XI 2014, jak ktoś ma CD 600 z kamerą lub Navi950 z kamerką z roku modelowego 2015 to proszę sprawdzić.

Dzięki:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 9 miesięcy temu...
Gość jarojaro1973

Witam wszystkich użytkowników forum !

Na dniach zostanę posiadaczem mokki 1.4T

z 2014 r w wersji Cosmo.

Czy kamera cofania o której jest temat ma już może wgrane, aktywne linie cofania czy tylko wykrzykniki i nic już z tym nie da się zrobić?

Auto rok produkcji oraz model 2014, czyli ten w którym był problem z brakiem linii...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarojaro1973

Wiem że RM 2015 ma aktywne linie, ale to jest rocznik modelowy 2014 i dlatego pytam o ten konkretny rocznik produkcji i modelowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarojaro1973
W dniu 4.08.2018 o 11:56, jarojaro1973 napisał:

Witam wszystkich użytkowników forum !

Na dniach zostanę posiadaczem mokki 1.4T

z 2014 r w wersji Cosmo.

Czy kamera cofania o której jest temat ma już może wgrane, aktywne linie cofania czy tylko wykrzykniki i nic już z tym nie da się zrobić?

Auto rok produkcji oraz model 2014, czyli ten w którym był problem z brakiem linii...

 

Wczoraj dzwoniłem do ASO Opel czy coś się zmieniło lub wyjaśniło w tej sprawie.

Dowiedziałem się, że niestety nie ale Pan z serwisu powiedział mi, że za brak lub obecność tych linii odpowiada kamera cofania nie radio.

Czy ktoś to może potwierdzić?

A jeżeli kamera to czy wystarczy wymienić tylko kamerę na nowszą (koszt ok 200 PLN na Alledrogo) czy trzeba jeszcze zmieniać oprogramowanie? A może sama zmiana oprogramowania na RM 2015 wystarczy?

Jest ktoś zorientowany?

 

Ps. podobno fachowo te linie nazywają się linie prowadzące.

Edytowane przez jarojaro1973

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że kamera za to nie odpowiada. Linie się "wyginają" zależnie od kąta skrętu kierownicy, więc moim zdaniem jest to kwestia softu biorącego dane z czujnika kąta skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności