Skocz do zawartości

Ubywa płyn chłodniczy


Gość Konbad

Rekomendowane odpowiedzi

Zawór zakręcony, pojeździłem na benzynie i na tą chwilę zaobserwowałem że nic nie ubywa. albo złudne wrażenie albo zadziałało..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 15.05.2020 o 18:04, adam1954 napisał:

Nie jakoś tylko zaślepić ,albo odpiąć od reduktora i spiąć złączka przewody z płynem idące do reduktora i jeździć.

 

Witam . Jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o gaz (do tej pory były diesle).  Zauważyłem u siebie podobny problem.

Jak uzupełnię płyn w zbiorniczku , tak do połowy , to bardzo szybko ubędzie , a jak jest na samym dnie , tak tylko że ledwo sięga otworu na dnie zbiorniczka to się utrzymuje. Mam pytanie : Czy można zaślepić , albo odpiąć od reduktora i spiąć złączka przewody z płynem idące do reduktora i jeździć na gazie , czy trzeba zakręcić gaz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ja37 napisał:

Wtedy gaz do zakręcenia, bo wszystko zamarznie.

 

Tak , powinienem się domyślić .Dzięki bardzo za odpowiedź. A może ktoś jeszcze podpowie co może być przyczyną tego ubywania gdy poziom płynu jest w normie , a jak jest na dnie to się trzyma . Dodam że zbiornik wygląda na szczelny ,kropelki płynu nie zauważyłem nigdzie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbiornik wyrównawczy rozszczelnia nieznacznie się pod wpływem temperatury? Jak plyn jest gorący to od razu odparowuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dolałem płynu i owinąłem zbiornik ręcznikiem papierowym , na to założyłem woreczek foliowy i przejechałem 55 Km. Ręcznik suchy w worku nic nie ma , a płyn na dnie. Jak się trochę ociepli to odepnę wężyki

i ominę parownik. Tylko jeżeli ucieka przez parownik to dlaczego ubywa tylko jak płynu jest w normie , a jak jest na dnie to przestaje ubywać. Jeżeli ominę parownik , to czy wystarczy wyłączyć gaz na desce rozdzielczej , czy trzeba jakiś zawór ręcznie zakręcić.  Pytanie co się z tym płynem dzieje w parowniku, czy przedostaje się do gazu i jest wtryskiwany do cylindra , czy gdzieś odparowuje , czy wycieka na zewnątrz?

Mnie przychodzi jeszcze taka myśl , że może z jakichś powodów robi się za duże ciśnienie w układzie i jak jest mało płynu to ze zbiornika robi się takie naczynie wzbiorcze w którym powietrze się spręża , a jak jest płyn to mniej objętości do sprężania i w najsłabszym miejscu puszcza i może odparowuje.

i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jest zimno i nikomu w tych temperaturach nie chce się nic robić.

Ale to nie znaczy, że mamy pisać opowiadania "co by było gdyby"

Nie masz gdzie, nie chce ci się, nie masz funduszy - stawiaj auto na cegły do lata i niech czeka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja37 nie wiem czym cię tak zdenerwowałem . Na cegłach nie muszę puki co stawiać bo jak pisałem gdy płyn jest na dnie to go nie ubywa , a nie dysponuję ciepłym garażem żebym musiał robić przy -20 st . Chciałem podyskutować nad wydaje mi się trochę nietypowym problemie, może już ktoś to przerabiał , zawsze dobrze jest popytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności