Skocz do zawartości

Corsa D mata maski silnika, będzie pasować?


Gość Kapiszonowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kapiszonowiec

Planuję założyć matę wygłuszającą do maski silnika. Znalazłem na aukcjach i teraz się zastanawiam czy będę mógł ją założyć. Do każdej maty dodają klipsy, pod maską mam silnik benzynowy 1.2, czy taka mata pasuje do każdej corsy D, niezależnie od silnika? Pytam się bo pewnie do diesli fabrycznie była montowana, a do benzyniakow chyba nie i nie wiem czy moja maska jest przystosowana do montażu takiego wygłuszenia.

Corsa z 2007

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie ma znaczenia - maski w każdej "CD" są w zasadzie takie same.

Wygłuszenie komory silnika pewnie było opcją dodatkową ja w benzyniaku mam zamontowane wygłuszenie "ZA".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapiszonowiec
12 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

Silnik nie ma znaczenia - maski w każdej "CD" są w zasadzie takie same.

Wygłuszenie komory silnika pewnie było opcją dodatkową ja w benzyniaku mam zamontowane wygłuszenie "ZA".

Da coś takie wygłuszenie? Na trasie mega hałas 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapiszonowiec
W dniu 8.08.2020 o 19:52, Marcin 83 napisał:

Cos tam da, ale szału sie nie spodziewaj. Predzej scianke grodziowa bys musiał wyciszyc matami

Czy przypadkiem taka mata na maskę nie wygłusza tylko z zewnątrz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli scianke grodziowa, miedzy komorą silnika a wnętrzem samochodu. Czy taki kawalek "szmaty" na klapie moze znacząco wyciszyć pracę silnika, szczerze wątpię. Nie mam nic co wiarygodnie moze zmierzyc poziom hałasu, a aplikacje w telefonie....nie wiem czy są miarodajne, tak bym ściągnął wgluszenie maski i sprawdzil. No ale wkoncu po cos to w fabryce zakładają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę stwierdzić że jednak daje.

W Lunie fabrycznie nie było - obroty silnika w powyżej 4000 były dość denerwujące (trzeba było głośno rozmawiać), od tego roku mam maskę z fabryczną matą i jest zdecydowanie w kabinie ciszej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie wnętrza kabiny, silnika, mata grodziowa i mata pod maską, czasem nawet na osłonę silnika na pokrywę zaworów dają jakieś wygłuszenie. Ciekawe o jakich prędkościach piszesz, coś mi się wydaję że powyżej 120km/h, bo tak przeważnie do tej prędkości jeździ się komfortowo większością aut, później dochodzą różne dźwięki związane z obrotami silnika, silnikiem, oporami wiatru czy toczenia. U mnie w Vectrze C tak do 160km/h spokój nie zwracasz uwagi, a jak lecę Citroenem Xsarą Picasso 130km/h to już własnych myśli nie słyszę. Opel 1.9CDTI 120KM, Cytryna 2.0HDI 90KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o prędkościach autostradowych, ciężko 400 - 500km jechać 70-90km/h - ale czasem trzeba i tak się przemieszczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapiszonowiec
W dniu 9.08.2020 o 21:46, WariatPSM napisał:

Wygłuszenie wnętrza kabiny, silnika, mata grodziowa i mata pod maską, czasem nawet na osłonę silnika na pokrywę zaworów dają jakieś wygłuszenie. Ciekawe o jakich prędkościach piszesz, coś mi się wydaję że powyżej 120km/h, bo tak przeważnie do tej prędkości jeździ się komfortowo większością aut, później dochodzą różne dźwięki związane z obrotami silnika, silnikiem, oporami wiatru czy toczenia. U mnie w Vectrze C tak do 160km/h spokój nie zwracasz uwagi, a jak lecę Citroenem Xsarą Picasso 130km/h to już własnych myśli nie słyszę. Opel 1.9CDTI 120KM, Cytryna 2.0HDI 90KM.

Gdy jadę powyżej 120 to już masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności