Skocz do zawartości

Ukryta informacja że auto po wypadku


Gość PaulinaASTRA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PaulinaASTRA

dowiedziałam się że w innych krajach ( nie obowiązuje) to Polski że za datę produkcji uznaje się datę pierwszej rejestracji

czyli ze np . auto zjechalo z tasmy produkcyjnej w 2006 roku w czerwcu i do lutego 2007 leżakowało w magazynie( oznacza on datę początku eksploatacji samochodu w stanie nowym fabrycznie

 

 

także diabli by wiedzieli z którego roku jest ten samochód ..wg tych przetłumaczonych dokumentów to też 2007

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość romantyr

 

 

dowiedziałam się że w innych krajach ( nie obowiązuje) to Polski że za datę produkcji uznaje się datę pierwszej rejestracji czyli ze np . auto zjechalo z tasmy produkcyjnej w 2006 roku w czerwcu i do lutego 2007 leżakowało w magazynie( oznacza on datę początku eksploatacji samochodu w stanie nowym fabrycznie także diabli by wiedzieli z którego roku jest ten samochód ..wg tych przetłumaczonych dokumentów to też 2007

Niby mamy jedną wspólnotę(Unia Europejska),a Polska(czytaj-urzędnicy) jak zwykle interpretują prawo na swój sposób.

Pozdrowienia i wytrwałości życzę koleżanko Paulino :papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

dowiedziałam się że w innych krajach ( nie obowiązuje) to Polski że za datę produkcji uznaje się datę pierwszej rejestracji

czyli ze np . auto zjechalo z tasmy produkcyjnej w 2006 roku w czerwcu i do lutego 2007 leżakowało w magazynie( oznacza on datę początku eksploatacji samochodu w stanie nowym fabrycznie

 

 

także diabli by wiedzieli z którego roku jest ten samochód ..wg tych przetłumaczonych dokumentów to też 2007

To akurat jest normalne .. jedynie po VIN mozna poznac czy auto rocznikiem modelowym 2006 czy 2007. Niestety Twój jest modelowo 2006 czyli był wyprodukowanym przed końcem lipca 2006r. Rok modelowy w autach zmienia sie w połowie roku, czyli data produkcji auta jaka podał Ci MM Cars. Wszystkie informacje jakie podał Ci MM Cars sa prawdziwe. Potwierdziłem to z innego źródła.

Nie wiem dlaczego serwis w Częstochowie tego nie zrobił .. jeżeli mógł to złapać .. albo miał kolegę tam, albo zachował sie bardzo niefrasobliwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Rok modelowy w autach zmienia sie w połowie roku

 

Chyba nie do końca tak jest, mój samochód jest z końca sierpnia 2005, pierwsza rejestracja początek września 2005 i jest to MY 2005. MY 2006 były chyba dopiero od października. Ale może w Astrze jest inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak napisałem .. czasami sa jakieś odstepstwa .. wynikajace z utrudnień w produkcji, ale zasada jest dokładnie taka o jakiej piszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc producentow zmienia rok modelowy na przelomie wrzesnia/pazdziernika

3 ostatnie miesiace roku wychodzi juz nastepny rok modelowy

np Luton fabryka vauxhalla tak robi

mialem auto z pazdziernika 2000 i juz rok modelowy byl 2001 (vin tez pokazywal 2001) zamontowany byl silnik 2,6 zamiast 2,5

drugie auto mam z sierpnia i ma silnik 2,5 czyli modelowo 2000 task jak byc powinno

moze w gliwicach robia od polowy roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie fabryki tak robią a nawet wszyscy producenci ..

... musicie miec tez na uwadze, że mówimy o nowych nadwoziach, które w danej chwili są wytwarzane (wybijany numer nadwozia) .. nie oznacza to, że samochód nie może być w fabryce dłużej (problemy, testy itp).. i wtedy jego produkcja nie została zakończona. Data wytworzenia jest datą kiedy samochód zjeżdża na magazyn.

Powtarzam jeszcze raz, że rok modelowy zmienia się na wakacjach .. po przerwie wakacyjnej w fabrykach produkuje sie już nastepny rok modelowy auta !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty mowisz ze wakacje

ja wrzesien/pazdziernik na przykaldzie fabryki w luton

jedna fabryka tak druga inaczej

wiec raczej nie wszyscy producenci i nie kazda fabryka

zapytam kumpla ktory sklada VWeje pod poznaniem kiedy u nich zmienia sie rok modelowy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich przełomowych nie miałem wiele

ale 2 szt opla z produkcji wrześniowej

(czy to z Bochum czy i Antwerpia, czy nie, nie powiem)

łapało sie już na kolejny rok modelowy.

Kilka innych aut klientów (nie tylko GM ale i VW)

było bodaj na tej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności