Skocz do zawartości

pytanie o remont silnika 2.0 DTI


Gość omega

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały problem -jak odkrecić śrubę trzymającą koło pasowe?.

Męczyłem się z tym w piątek i sobote i jedyne co udało się nam zrobić,to poniszczyć klucze i nasadki.Pneumat nie dał rady.

Leci mi tam mocno olej a i mam całą masę błędów-chyba przez tę nieszczelność.

P0100 p0105 p1050 p400 p400(5) p1120

 

Auto odpala ale silnik pracuje nie równo czasem szarpnie kopci na czarno a jechać można max.20km/h

Aha kąty wtrysku w czasie jazdy się pokrywają tylko świruje masa paliwa i masa powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie inaczej jak trochę druciarsko ale efekt daje.

Robisz sobie z grubego mocnego płaskownika (i długiego) klucz w którym wspwujesz nasadkę lub oczko potrzebnego rozmiaru.

Zakładasz to na śrubę , ramię opierasz o podłoże i robisz strzały  rozrusznikiem.

Nie ma bata to musi puścić.

2-4 strzałów i śruba będzie odkręcona.

Trzeba tylko uważać na otoczenie .

Po każdym strzale zawsze poprawiam klucz aby prawidłowo się ponownie zablokował o podłoże i następny strzał.

Płaskownik mam gruby 2 cm i szeroki na chyba 6 cm długi 80 cm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to dobra metoda. Ja bym chyba jednak wolal jeszcze mlotem ostukac srube. Penie podgrzanie tez by tu pomoglo ale to albo indukcja trzeba albo spawara naspawac na srube. Generlanie to zazwyczaj walenie mlotem pomaga. Najlepiej to jak jedna osoba przyklada sredni mlot na srube a druga duzym mlotem wali w ten mlot. Takie ostukanie na tyle pomaga ze kluczem udarowym daje juz rade odkrecic srube. Tu sruba centralna ma gwint prawy jakby co. dobra nasadka potrzebna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesol Adam próbowałem wasze sposoby ale ta śruba uparcie się trzyma za cholerę nie chce puścić.

Próbowałem nawet odkręcić to potężnym pneumatykiem co odkręcają koła w TIR'ach !ponoć do tego klucz mają 15bar ale to chyba za mało...a klucz to trzymały dwie osoby!

Czym to przykręcili jakiś mega super klej czy co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, omega napisał:

Wesol Adam próbowałem wasze sposoby ale ta śruba uparcie się trzyma za cholerę nie chce puścić.

Próbowałem nawet odkręcić to potężnym pneumatykiem co odkręcają koła w TIR'ach !ponoć do tego klucz mają 15bar ale to chyba za mało...a klucz to trzymały dwie osoby!

Czym to przykręcili jakiś mega super klej czy co?

Ciężki sprzęt poszedł widzę, nic tylko obstukiwać i grzać, męczyłem się tak ze śrubami piasty i nakrętką przegubu, po strzale w koło... grzanie, stukanie długie ramie dźwigni maksymalna długość, no i dobry zestaw nasadek. Też tak czasem bywa, że łeb śruby w końcu się zerwie i gwint zostanie, a tu już dobre wiertła precyzja i punktak tylko pomogą. Myślę, że jest na dobrym kleju, albo zapieczona zębem czasu i warunków atmosferycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają zmęczony ten pneumatyk.

Masz dojście do klucza przekładniowego?

https://allegro.pl/oferta/klucz-do-kol-przekladniowy-5000nm-nasadki-fv-5080266965?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Pozostałe&gclid=EAIaIQobChMIx_To6_Wl4wIVwkkYCh1H4APIEAQYASABEgK99vD_BwE

 

To jest też mocna bestia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym serwisie TIR odkręcono mi tę śrubę dali radę ufff.... .

Siemer wymieniłem ale mam wrażenie że po jego wymianie jest jeszcze gorzej.

Widzę też,że na styku simera z kołem pasowym jest widoczny ślad jak by wytarcie-koło pasowe do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności