Skocz do zawartości

Piasta i łożysko a wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post więc na wstępie chciałbym się przywitać.

Posiadam Astrę G z motorkiem 1.4 i od jakiegoś czasu czuć delikatne trzepanie przy jeździe (praktycznie nie odczuwalne) do tego straszne wycie. Byłem u mechanika i stwierdził, że mam do wymiany łożyska lecz nie opłaca się ich wymieniać bo za tyle to kupie całą piastę i będzie bez kombinowania (wymieniał ostatnio komuś i nie za dobrze siadło). Stąd moje pytanie, bawić się w łożyska czy wymienić całą piastę? Rozebraliśmy z mechanikiem tył i wyciągnęliśmy prawą tylną piastę i nawet został na niej korektor więc była już wymieniana przez poprzedniego właściciela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Można powiedzieć że tu się nie wymienia samego łożyska tylko cała piastę. Tylko nie kupuj zamiennika jakiegoś dziadowskiego typu NTY. Nawet SKF już się spodlil. Kup fag i będzie dobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli można powiedzieć że nie wymieniamy samego łożyska tylko cała piastę? Jest taka możliwość ale nikt jej nie praktykuje, dobrze myślę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym  jest problem, niby auto powinno być z abs a z tego co patrzę to piasta jest bez i wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią, że auto go nie ma. Mogło być tak, że ktoś założył piastę bez abs? Z pompą hamulcową też było coś przerabiane z tego co mechanik mówił.

"powinna mieć a nie ma"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz agregatu ABS to po co piasty z czujnikiem. Pompa hamulcowa tu nie ma nic do rzeczy. Tylko piasta przednia lewa jest zawsze z czujnikiem bo daje impuls na licznik prędkości. 

 

Piasta niby tak nie jest za bardzo rozbieralna ale da się to wykonać. Łożysko już nie pamiętam czy tam nie jest jakieś nietypowe że trzebaby podtoczyć piastę by można było założyć coś sensownego. Gdzieś w piwnicy mam jeszcze jakieś piasty  to rozbiórek i sprawdzę co i jak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi trochę rozjaśniasz temat wymiany łożysko-piasta, że nie ma sensu lub jest to niewykonalne lub nieopłacalne. 

Liczyłem, że wszystkie piasty mają takie "nakładki" ABS i taką piastę muszę kupić, ale skoro lewa przednia jest najważniejsza to spoko.

Dlatego piszę o pompie hamulcowej bo niby jest coś pominięte jakby ktoś robił to po "januszowemu w garażu", nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale ktoś mógł przerobić wyjście z pompy i zmienić piasty żeby nie waliło błędami po oczach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa hamulcowa z abs i bez abs to 2 różne bajki.

Lepiej się upewnij co masz, bo się zabijesz.

 

Sprawa lewej piasty - czyli prędkość pojazdu.

Jak nie ma zespołu abs, to jak niby z samej piasty wyjąć sygnał prędkości?

Pewnie czujnik masz w skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tom1.4 napisał:

Właśnie z tym  jest problem, niby auto powinno być z abs a z tego co patrzę to piasta jest bez i wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią, że auto go nie ma.

"powinna mieć a nie ma"

To przecież sam możesz sobie sprawdzić co kupiłeś - i ile janusze napsuli.

Wpisujesz tu VIN - i sprawdzasz jak autko opuściło fabrykę.  https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rafalgrzegorz napisał:

To przecież sam możesz sobie sprawdzić co kupiłeś - i ile janusze napsuli.

Wpisujesz tu VIN - i sprawdzasz jak autko opuściło fabrykę.  https://opel.7zap.com/pl/car/

Wpisuję vin auta i w kolumnach mam tylko Marka: Opel Podwozie: F48 , żadna kolumna poza tymi nie ma żadnych wartości, klikam pokaż dodatkowe informacje na końcu i otwiera się pusta karta. Nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności