Skocz do zawartości

Jaki akumulator do Corsy C 1.2?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maersk napisał:

latem powinno to się usuwać to moje zdanie 

 

Latem też chroni w jakimś stopniu z kolei przed gorącem z komory silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie dlatego pytałem. Aku przy zimnie traci na swoich parametrach czyli są dużo niższe i moce rozruchowe i pojemności. Za to wysokie że rak powiem psują Aku  czyli starzeje się szybciej. Bardzo szybko da się to zauważyć przy małych Aku żelowych takich od alarmów itp rzeczy. Strasznie szkodzi im duża temperatura. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze j była jakas akcja serwisowa z usunięciem pokrywy akumulotora? Cos mi sieno uszy obilo tylko nie wiem czy dobrze mi sie przypomina? Taka mała dygresja jak juz w koło akusia lecimy z rozmowami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelowki dobre? Czy ja wiem. To akumulator dobry tylko do tego że się tak nie wyładowuje samoczynnie. Parametry jego nie są jakieś wspaniałe. Nie można go przeładować ani wyładowywać za bardzo. Plusem jego jest to że może działać i do góry kopytami. Najlepsze jak dla mnie są aku AGM. Duży prąd, długą żywotność, możliwość ładowania stosunkowo dużym prądem czyli szybko się przywraca stopień naładowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podsumuję.

Aku jaki?

A no taki jaki przypisany przez producenta.

A jaki przypisany?

Tutaj znajdziecie po Vin

https://opel.7zap.com/pl/car/

I tylko tyle oraz aż tyle.

Na temat aku napisane jest wiele .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności