Skocz do zawartości

Meriva benzyna 1.4 pracuje jak diesel


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ten filmik jest nagrany po wymianie popychaczy czy przed wymianą?

 

Napisz dokładnie, co w nim zrobiłeś po kolei.

W mojej marysi silnik chodzi dokladnie tak samo (tylko po rozgrzaniu silnika) - na zimnym jest zdecydowanie ciszej.

Filmik jest nagrany po wymianie popychaczy jednak dźwięk jest lekko zniekształcony w rzeczywistości chodzi cicho po odpaleniu nie ma dźwięku grzechotki zrobię jeszcze jeden filmik bo widzę że smartfon wypacza dźwięk i chyba zbliżyłem go za blisko jeżeli chodzi o kolejność naprawy to było tak: wymiana kpl.rozrządu oryginał olej filtr okazało się że warczy bez zmian doszli do wniosku że poszła pompa oleju i jest za małe ciśnienie oleju co powoduje złe napinanie łańcucha wtedy to filmik został odsłuchany przez mechanika który stwierdził że trzeba wymienić popychacze acha wcześniej została wymieniona pompa wraz z obudową oryginał oraz zmiana oleju na mobil 5w/40 po zdjęciu pokrywy zaworów okazało się że poprzedni mechanik przestawił rozrząd co spowodowało naciągnięcie łańcucha i oprócz popychaczy trzeba było wymienić rozrząd teraz jest cicho pali super w czasie jazdy jest bardziej elastyczny mam nadzieję że teraz będzie już ok.kosztowało to kupę kasy i zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość krystian78

Jeśli będziesz mógł - czekam z niecierpliwością na film.....

Napisałeś, że podczas wymiany popychaczy wymieniono Ci jeszcze raz rozrząd (czy istnieje mała szansa, że to jednak trajkotał źle założony łańcuch?).

 

Pytam, bo mam wielki problem... mój silnik też tak chodzi.....

Cześć mechaników każe na 100% wymienić rozrząd, jeden twierdzi, że nic nie wskazuje na rozrząd ;) i mam jeździć dalej (a do tego ten mechanik wydaje się najbardziej wiarygodnym).

Naczytalem się na tym forum, że wiele razy właściciele aut niepotrzebnie wymienili rozrząd (mechanicy byli przekonani na 100% o konieczności wymiany), a po wymianie silnik dalej "dieslował" - i trzeba było szukać dalej.

 

Nie chcę po prostu wymieniać niepotrzebnie rozrządu....

Mi się wydaje, że silnik w mojej merivie po rozgrzaniu pracuje właśnie tak, jak na Twoim filmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz mógł - czekam z niecierpliwością na film.....

Napisałeś, że podczas wymiany popychaczy wymieniono Ci jeszcze raz rozrząd (czy istnieje mała szansa, że to jednak trajkotał źle założony łańcuch?).

 

Pytam, bo mam wielki problem... mój silnik też tak chodzi.....

Cześć mechaników każe na 100% wymienić rozrząd, jeden twierdzi, że nic nie wskazuje na rozrząd ;) i mam jeździć dalej (a do tego ten mechanik wydaje się najbardziej wiarygodnym).

Naczytalem się na tym forum, że wiele razy właściciele aut niepotrzebnie wymienili rozrząd (mechanicy byli przekonani na 100% o konieczności wymiany), a po wymianie silnik dalej "dieslował" - i trzeba było szukać dalej.

 

Nie chcę po prostu wymieniać niepotrzebnie rozrządu....

Mi się wydaje, że silnik w mojej merivie po rozgrzaniu pracuje właśnie tak, jak na Twoim filmie.

Witam z tego filmiku też jestem niezadowolony bo jednak dźwięk na żywo jest zupełnie inny ale można usłyszeć że grzechotania łańcucha już nie ma.Przed wymianą popychaczy i drugi raz rozrządu nie mogłem tego słuchać wydawało mi się że każdy się za mną ogląda było to przewrażliwienie ale jednak nie dawało mi spokoju.Jeżeli chodzi o drugą wymianę rozrządu to była ona wynikiem niechlujstwa mechanika który nie założył blokady i źle ustawił rozrząd teraz dochodzę swoich praw ale nie czekając na rezultat wymieniłem go jeszcze raz.Teraz jestem zadowolony ale trochę kasy poszło w błoto bo prawdopodobnie nie było potrzeby wymieniać pompy oleju wraz z obudową co kosztowało 1200zł plus do tego 1 rozrząd.Trwało to trochę długo ale mam nadzieję że to już koniec pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

 

 

Witam z tego filmiku też jestem niezadowolony bo jednak dźwięk na żywo jest zupełnie inny ale można usłyszeć że grzechotania łańcucha już nie ma

 

Dzwięk, który słyszę z Twojego silnika przypomina mi bardzo dżwięk mojej Marysi ;)

Skoro Twój silnik pracuje tak po naprawie, to chyba nie powinenem na razie się martwić. Choć większość mechaników "diagnozowało" mój silnik od razu do naprawy rozrządu, znalazł się jeden diagnosta - mechanik, kótry na prawdę się nad nim "pochylił". Powiedział, że ten silnik tak ma....

Zobaczymy.

W każdym razie jestem przekonany, że mój silnik pracuje identycznie jak Twój po naprawie. Postaram sie jutro nagrać film z zimnym silnikiem i gorącym. Może w wolnej chwili porównasz go z pracą Twojego.

 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Przesyłam dwa filmy z prośbą o ocenę:

 

zimny silnik

http://www.youtube.com/watch?v=slWKVGjmPrE

 

gorący silnik

http://www.youtube.com/watch?v=rOKJD6UyDv0

 

co sądzicie? Łańcuch, czy ten typ tak ma?

 

dla porównania - film użytkownika TEMIKO - po naprawie łańcucha i popychaczy:

 

 

Odnoszę wrażenie, że ten silnik (po naprawie) działa tak samo, jak mój.

Czy mogę liczyć na pomoc? Spróbujcie ocenić, czy w moim przypadku powinienem zająć się łańcuchem? (jak dla mnie silnik w mojej merivie działa tak samo, jak ten po naprawie u użytkownika TEMIKO)

Edytowane przez krystian78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam dwa filmy z prośbą o ocenę:

 

zimny silnik

http://www.youtube.com/watch?v=slWKVGjmPrE

 

gorący silnik

http://www.youtube.com/watch?v=rOKJD6UyDv0

 

co sądzicie? Łańcuch, czy ten typ tak ma?

 

dla porównania - film użytkownika TEMIKO - po naprawie łańcucha i popychaczy:

 

 

Odnoszę wrażenie, że ten silnik (po naprawie) działa tak samo, jak mój.

Czy mogę liczyć na pomoc? Spróbujcie ocenić, czy w moim przypadku powinienem zająć się łańcuchem? (jak dla mnie silnik w mojej merivie działa tak samo, jak ten po naprawie u użytkownika TEMIKO)

Witam odsłuchałem twoje filmiki oraz swoje poprzednie i dochodzę do wniosku że dźwięki w nagraniach nie odzwierciedlają tych prawdziwych zwłaszcza u mnie po ostatniej mam nadzieję naprawie z której jestem zadowolony silnik pracuje jak benzyniak z tym charakterystycznym cyk cyk cyk jest elastyczny i ma prawidłowe przyspieszenie.Wszystko zależy od prawidłowej diagnozy ja miałem szczęście na koniec trafić na mechanika który postawił diagnozę wziął za nią odpowiedzialność i obie strony są zadowolone.Życzę wszystkim tego samego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Mam wielką prośbę do wszystkich tych, którzy mają / mieli kłopoty z silnikiem 1,4 i z tym nieszczęsliwym rozrządem.

Posłuchajcie filmów, które zamieściłem:

 

zimny silnik

http://www.youtube.com/watch?v=slWKVGjmPrE

gorący silnik

http://www.youtube.com/watch?v=rOKJD6UyDv0

 

Spróbujcie posłuchać i porównać do pracy Waszych silników.

Jestem w kropce!

 

Kilku mechaników chce robić rozrząd, ale znaleźli się tacy, którzy twierdzą, że to nie jest rozrząd.... i że "ten typ tak ma".

Nie chcę niepotrzebnie wywalać kasy na naprawę czegoś, co okazać się może dobre ;)

Wiele osób pisało na tym forum, że po wymianie rozrządu silniki dalej pracowały jak diesle ;) - a ja nie chcę być kolejną osobą, która wymieni dobre na nowe.

 

Napiszcie co sądzicie... porównajcie to z filmami użytkownika TEMIKO (są również w tym poście) -

 

(po po naprawie łańcucha i popychaczy)

 

Pomóżcie ! ! !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Hej,powiem ci z mojego własnego doswiadczenia,ze jak wymienisz kompletny rozrzad a w zasadzie wystarczy tylko sam napinacz,to ucieszysz sie na chwile,a potem znowu to sie odezwie.Ten typ tak ma i nie przejmuj sie tym tylko jezdzij,szkoda kasy na wymiane i robocizne a pozniej znowu to bedzie słychac.Ja nawet wymieniłem dodatkowo 16 popychaczy i co,i to samo było. Znam goscia co jezdzi Corsą 1.2xep,ten sam typ silnika i z taka praca silnika jezdzi juz 5 lat i nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności