Skocz do zawartości

Meriva benzyna 1.4 pracuje jak diesel


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

to jest ostatni filmik po przejechaniu 1500km od ostatniej naprawy i uważam że chodzi super a to dzięki prawidłowej diagnozie czego wszystkim z podobnymi problemami życzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam wielką prośbę do wszystkich tych, którzy mają / mieli kłopoty z silnikiem 1,4 i z tym nieszczęsliwym rozrządem.

Posłuchajcie filmów, które zamieściłem:

 

zimny silnik

http://www.youtube.com/watch?v=slWKVGjmPrE

gorący silnik

http://www.youtube.com/watch?v=rOKJD6UyDv0

 

Spróbujcie posłuchać i porównać do pracy Waszych silników.

Jestem w kropce!

 

Kilku mechaników chce robić rozrząd, ale znaleźli się tacy, którzy twierdzą, że to nie jest rozrząd.... i że "ten typ tak ma".

Nie chcę niepotrzebnie wywalać kasy na naprawę czegoś, co okazać się może dobre ;)

Wiele osób pisało na tym forum, że po wymianie rozrządu silniki dalej pracowały jak diesle ;) - a ja nie chcę być kolejną osobą, która wymieni dobre na nowe.

 

Napiszcie co sądzicie... porównajcie to z filmami użytkownika TEMIKO (są również w tym poście) -

 

(po po naprawie łańcucha i popychaczy)

 

Pomóżcie ! ! !

posłuchaj silniczka z dnia dzisiejszego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

to jest ostatni filmik po przejechaniu 1500km od ostatniej naprawy i uważam że chodzi super a to dzięki prawidłowej diagnozie czego wszystkim z podobnymi problemami życzę

 

A jak to w końcu była diagnoza, bo albo źle czytałem, albo nie napisałeś :zdziwko::-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że trochę tego było podaję chronologicznie:1 mechanik po diagnostyce w serwisie opla wymiana rozrządu i dalej to samo diagnoza słabe ciśnienie oleju/lampka tego nie sygnalizowała/ więc wymiana pompy oleju wraz z obudową żeby się nie denerwować nie będę już podawał cen i znowu to samo doskonały diesel.Mechanik rozłożył ręce i stwierdził że trzeba będzie wymienić silnik.Przypadkowo filmik odsłuchał 2 mechanik i stwierdził na 95% że to popychacze.Wymieniłem kpl.16szt. ale w czasie rozbiórki okazało się że świetny 1 mechanik w czasie montażu przestawił rozrząd co zaowocowało naciągiem łańcucha i nie czekając na rozstrzygnięcie sporu mechanik 2 wymienił kpl.rozrząd i efekt końcowy na filmiku wyżej.Z tej całej historii jedno jest pocieszające że mam nowego dobrego mechanika i mniej w kieszeni 4800zł. czego nikomu nie życzę a pisanie diagnoz świetnych mechaników że ten silnik tak ma jeździć i się nie przejmować to kompletna bzdura /też miałem takie diagnozy/Pozdrawiam wszystkich właścicieli benzyniaków Merivy 1,4 z charakterkiem dobrego diesla należy drążyć temat do końca albo pozbyć się kłopotu i wcześniej sprzedać.

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Z14XEP ma pracować cichutko jak pszczółeczka, z lekkim metalowym przydźwiękiem. Rzadkością jest problem z rozrządem, ta przypadłość dotyczy raczej CC i Agili z silnikiem 1,0 i 1,2 na łańcuchu. Drugi mechanik miał jednak większe doświadczenie.

 

Jako jeden z niewielu podajesz swoja lokalizację - wydaje się niedaleko. Gdybyś zechciał podjechać na obsłuchanie, tak dla pewności - nie było by źle :)

 

Pozdrawiam

Kajetan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie tak blisko prawie 80km kiedyś serwisowałem u was Agile 1,2 przejechałem 60tyś.chodziła cichutko tak jak teraz Meriva czasami odwiedzam Oświęcim może wpadnę pozdrawiam

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak - nic innego tylko ten wspaniały łańcuszek przysporzył Ci tyle problemów....ehh fachowość naszych psełdo mechaników woła o pomstę - mam nadzieje, ze odzyskasz kasę od pierwszego partacza.

Na szczęscie mi się udało za pierwszym razem, znaleść mechanków, który poprawne wymienili łąńcuch - teraz zauważyłem, że na ciepłym silniku (auto odstoi się jakieś poł godzinki) po odpaleniu , przez sekundę lub dwie silnik hałasuje, przy czym swieci się kontrolka oleju - mam wrażenie, że napinacz mówi papa po 2 latach eksploatacji - zobaczymy co będzie dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Czyli jednak - nic innego tylko ten wspaniały łańcuszek przysporzył Ci tyle problemów....ehh fachowość naszych psełdo mechaników woła o pomstę - mam nadzieje, ze odzyskasz kasę od pierwszego partacza.

Na szczęscie mi się udało za pierwszym razem, znaleść mechanków, który poprawne wymienili łąńcuch - teraz zauważyłem, że na ciepłym silniku (auto odstoi się jakieś poł godzinki) po odpaleniu , przez sekundę lub dwie silnik hałasuje, przy czym swieci się kontrolka oleju - mam wrażenie, że napinacz mówi papa po 2 latach eksploatacji - zobaczymy co będzie dalej

Oj, kontrolka oleju, nie ma nic wspólnego z napinaczem... chyba tylko tyle, że nie ma ciśnienia, które by ten napinacz uruchomiło... raczej szybko jedź do serwisu... :niie:

Mój przedmówca ma rację - poziom oleju jest kluczowy, ale jak nie ma ciśnienia z innych przyczyn - to też poklepie napinacz...

 

O, teraz widzę, że masz do nas niedaleko, podjedź, posłuchamy - to nic nie kosztuje :) A może zapobiec kosztownej awarii :eek:

Edytowane przez ASO OPEL Wawrosz Oświęcim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności