Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opel Corsa D rok 2011 silnik A1.2 XER MT5 Essentia, mam dziwne zachowanie

wskazówek zegarów ( obrotomierz, szybkościomierz, wskaźnik paliwa).

Podczas rozruchu silnika wskazówki przechodzą na klika sekund poniżej zera

(2-3 sek) pozostałe wskaźniki szybko migają (chyba z szybkością obrotów alternatora).

Ponadto kilka razy podczas jazdy zapalił się wskaźnik (samochód z kluczykiem).

Po ponownym odpaleniu wszystko mijało. Temperatura otoczenia -15 -10 stopni.

W ASO na kompie te objawy nie wystąpiły, ale ustalili, że to błąd pedału gazu (Błąd

obwodu czujnika 2 pedału przyspieszenia (błąd-P2127NW).

Bardzo proszę o pomoc lub jakieś sugestie. (Załączam krótki filmik z migotania zegarów).

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny filmik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grześ bo on jest reżyserowany atramentem sympatycznym :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Adam1954- wyczerpująca podpowiedź.

Filmik był za duży, przepraszam.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz czy się udała naprawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez OpelAstrakrk
      Witam serdecznie ,może akurat ktoś jest na etapie sprzedaży ,poszukuję miski olejowej :
      OPEL ASTRA 2G
      55354721
      2006
      1.6
      16V
      ECO TEC
    • Przez silveronstar
      Witam. Mam Pytanie.
      Jakieś 3 Tygodnie temu sprzedałem swojego Forda i kupiłem Opla Corsę D 1.2 80PS, 4 Drzwi, 2007 Rok z Przebiegiem 136.000KM. Przebieg potwierdzony. 
      Taki mały Bzyk na dojazdy i na Zakupy. 
       Zauważyłem, że kiedy Motor jest zimny, pracuje wporządku, ale kiedy przejadę Kawałek i się rozgrzeje słyszę lekko Łańcuch. Czy to już oznaka, że trzeba go wymienić? Motor pracuje równo, bez Problemów. Niby Łańcuch jest bezobsługowy, ale jednak lekko go słychać, a wolałbym wymienić za Wczasu niż potem kupować drugi Motor. 
      W zeszłą Sobotę zmieniłem olej z 5W30 Motula, który poprzedni Właściciel wymieniał 25.000KM temu (bo Long-Life.....) na 10W40 Liqui Moly oraz Filtry Olej+Powietrze, oba Boscha. Dodatkowo wlałem również Liqui Moly Oil Additive MOS2. Myślałem, że przyczyną może być stary Olej, ale po Wymianie Problem nie ustał.
      Dzięki z Góry za Odpowiedzi. 
    • Przez Tomcio931
      Dzień dobry, chciałbym się zapytać o sprzęgło w Corsie B. Mam taką, 3drzwiowa, silnik 1.2 X12SZ, 33kw. Pękł mi taki plastik przy pedale sprzęgła, szukałem trochę po forach i chyba to się nazywa samoregulator linki sprzęgła. 

Musiałem na szybko dojechać do domu wiec poskładałem to na trytytyki - trzyma się na razie i nie widać dalszych pęknięć, ale chcę to wymienić jak najszybciej. 

Szukałem gdzie to można kupić, ale nie mogę nigdzie trafić. Wiecie panowie czy to się wymienia tylko plastik, czy cały pedal z tym elementem? 
      Czy można kupić to gdzieś w sklepie, czy zostaje szrot? 

W załączeniu zdjęcia, chodzi o ten biały element. 

Dziękuję z góry za jakieś rady
      Pozdrawiam 
      Tomasz 

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.