Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opel Corsa D rok 2011 silnik A1.2 XER MT5 Essentia, mam dziwne zachowanie

wskazówek zegarów ( obrotomierz, szybkościomierz, wskaźnik paliwa).

Podczas rozruchu silnika wskazówki przechodzą na klika sekund poniżej zera

(2-3 sek) pozostałe wskaźniki szybko migają (chyba z szybkością obrotów alternatora).

Ponadto kilka razy podczas jazdy zapalił się wskaźnik (samochód z kluczykiem).

Po ponownym odpaleniu wszystko mijało. Temperatura otoczenia -15 -10 stopni.

W ASO na kompie te objawy nie wystąpiły, ale ustalili, że to błąd pedału gazu (Błąd

obwodu czujnika 2 pedału przyspieszenia (błąd-P2127NW).

Bardzo proszę o pomoc lub jakieś sugestie. (Załączam krótki filmik z migotania zegarów).

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny filmik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grześ bo on jest reżyserowany atramentem sympatycznym :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Adam1954- wyczerpująca podpowiedź.

Filmik był za duży, przepraszam.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz czy się udała naprawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez neosiek
      Witam. Jak w temacie corsa d 1.2 oblana na spaliny. Auto ma trochę rozciągnięty łańcuch, przeskanowana pod komputerem nieprawidłowa praca dolnej sondy lambda I jedna świeca do wymiany. Wartości Co I H2 są ogromne, ciśnienie na cylindrach super, oleju nie bierze, dużo pali ok 9.5l w cyklu mieszanym. Co robić? 
    • Przez Pietrzak
      Witam.dopiero co się zalogowałem i od razu mam pytanie.Jak wymienić uszczelkę pod podstawą anteny dachowej w Vectrze c -2004.Z góry dziękuję za informację bo leje się woda.
    • Przez MarcinWKS
      Witam Wszystkich.

Mam problem z Corsą mojej żony. Zacznę od początku....

Otóż wczoraj pojechaliśmy na stacje zatankowac. Wlałem do odbicia pistoletu po czym jeszcze kilka razy "dolałem po korek". Po przejechaniu około 4km zostawiliśmy auto na parkingu i poszliśmy do znajomych. Po około 1.5 godzinie wróciliśmy i odrazu wyczułem zapach benzyny koło autka. Najbardziej wyczuwalny przy tylnym prawym kole. Pomyślałem, że może podczas tankowania się rozlało. Ale podczas uruchamiania silnika wyczułem, że jakby odrobinę dłużej krećił. Zapalił normalnie. Gdy wyjechałem z parkingu zobaczyłem, że w miejscu gdzie stało tylne prawe koło jest mokra plama (ok. 10cmx30cm) i gdy cofnąłem zobaczyłem na asfalcie jak paliwo cieknie ciurkiem. Pojechałem szybko pod swój blok (ok. 3km) zaparkowałem i o dziwo już nic nie ciekło. Zajrzałem pod spod od strony tylnego prawego koła to zobaczyłem, że cały filtr paliwa jak i część zbiornika jest mocno mokra. Był już wieczór więc nic nie ruszałem. Dzisiaj żona gdy wyjeżdzała do pracy mówiła, że odpaliła auto wyjechała z parkingu i nie było żadnej plamy po paliwie. Nic też nie ciekło. Pojechała do sklepu około 1.5km. Po wyjściu ze sklepu wyczuła zapach benzyny i zobaczyła znów plamę pod autem.  Dodam, że jak 2 tyg temu zmieniałem koła to zauważyłem delikatne zapocenie na wężu paliwowym, a dokładnie na tej złączce co wchodzi do filtra paliwa od strony zbiornika. Wyczyściłem to, docisnełem przewód do filtra kilka razy i miałem zobaczyć to za kilka dni, ale zapomniałem o tym i dopiero wczoraj mi się to przypomniało jak zobaczyłem ten wyciek... 
      Kupiłem dzisiaj nowy filtr paliwa, ale niewiem czy jest sens go montować jak na nim niema żadnego oringu. Wydaje mi się, że problem jest w tej złączce. Możliwe jest, żeby w środku w niej uszkodził się jakiś oring? Jest tam wogóle jakiś oring? Jak tak to można ta złączkę jakoś dokupić? A może lepiej ją uciąć i bezpośrednio nasunąć na króciec od filtra i ścisnąć opaską?
      Dodam jeszcze, że jakiś miesiąc temu padła pompa paliwowa ta w zbiorniku i wymieniłem na nową i wszystko było ok, aż do wczoraj...

Mam nadzieję, że wszystko jasno opisałem. Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.